Кабінет Міністрів України вніс зміни до низки постанов, які стосуються програми інвестнянь, повідомив представник Кабміну у Верховній Раді Тарас Мельничук у Telegram.
Зокрема, змінам піддалися постанови КМУ “Про затвердження вимог до техніко-економічного обґрунтування інвестиційного проєкту із значними інвестиціями” (від 19.05.2021 N515) та “Про затвердження вимог до заявника щодо фінансової спроможності для реалізації інвестиційного проєкту із значними інвестиціями” (23.06.2021 N 648) з метою приведення їх у відповідність до положень ЗУ “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо реалізації інвестиційних проєктів із значними інвестиціями” (від 09.08.2023 N 3311-IX).
Викладено у новій редакції Вимоги до техніко-економічного обґрунтування інвестиційного проєкту із значними інвестиціями (ТЕО), якими уточнено загальні вимоги до оформлення та подання ТЕО; враховано нові форми державної підтримки та нові вимоги до проєктів, зокрема щодо можливості заявника здійснити значні інвестиції в обʼєкти інвестування до дати подання заявки, а також підтвердження їх здійснення; виключено економічний аналіз при проведенні оцінки проєкту, зокрема аналіз витрат та вигод; здійснено перегляд соціальних показників проєкту та оцінки соціального ефекту від його реалізації, — пояснив Мельничук.
Водночас внесено зміни до вимог до заявника щодо фінансової спроможності для реалізації інвестиційного проєкту зі значними інвестиціями, зокрема, знижено вимоги до заявника (відповідність щонайменше одному з критеріїв, а не всім критеріям) та відповідно уточнено або виключено положення, що втрачають актуальність у звʼязку зі зниженням рівня вимог до заявника.
Передбачено врахування тільки обсягу значних інвестицій протягом строку реалізації проєкту за підтвердження відповідності критеріям щодо фінансової спроможності заявника до реалізації проєкту. Виключено вимоги до банків-резидентів щодо мінімального рейтингу, зважаючи на поточну економічну ситуацію в Україні, — уточнив Мельничук.
Офіс залучення інвестицій (UkraineInvest) є проєктом за угодою між Western NIS Enterprise Fund та Громадською спілкою “Фонд підтримки реформ в Україні”. WNISEF надає підтримку уряду України шляхом розробки ефективної економічної політики та лідерства, а також сприяє зміцненню стратегічної співпраці між країнами та між приватним і державним секторами, як це передбачено в Меморандумі про взаєморозуміння між WNISEF і Міністерством економічного розвитку і торгівлі України.
Під терміном “інвестнянь” мається на увазі закон про підтримку великих інвестицій. Зі слів Шмигаля, в UkraineInvest працюють молоді люди, зі знанням 2−3 мов і, як правило, із західними освітами.
Нагадаємо, вчора, 1 лютого глава Європейської ради Шарль Мішель оголосив, що всі 27 країн Європейського Союзу погодили пакет допомоги для України у розмірі 50 мільярдів євро. Дипломати ЄС додали, що угода передбачає щорічне обговорення пакета та можливість його перегляду через два роки, “якщо буде потрібно”.
Україна очікує отримати перший транш макрофінансової підтримки від ЄС обсягом 4,5 мільярда євро у березні.
У 2024 році Кабмін планує відновлення програми компенсації вартості сільгосптехніки. Уряд буде спрямовувати інвестиції в реальний сектор економіки, зокрема, за 10 років планується залучити $90 млрд інвестицій у виробничі підприємства.
до початку повномасштабної війни ринок сільськогосподарської техніки України був насичений самою різноманітною технікою, однак агресія росії призвела до докорінних змін у забезпеченні аграрного виробництва сільгосптехнікою.
Техніки для підготовки або обробітку ґрунту у кількісному виразі поменшало на 35-40%, у вартісному — 50-55%; машин для збирання, обмолоту сільськогосподарських культур на 30-35% у кількісному виразі, у вартісному — на 40-45% та сільськогосподарських тракторів на 45-50% у кількісному і на 40-45% у вартісному виразі.
У січні Україна досягла рекордних показників експорту з початку повномасштабного вторгнення РФ. Протягом цього місяця вітчизняні виробники вивезли 12 мільйонів тонн товарів. Про це повідомило Міністерство економіки України.
Анна Лиса