Новини    21 лютого 2024 15:23

Уряд Польщі оголосив про перемовини з фермерами: такої розмови не було 30 років


У понеділок, 26 лютого, уряд Польщі планує провести переговори з фермерами, що стане прецедентом, не баченим протягом останніх 30 років. Про це повідомив заступник міністра сільського господарства Польщі Міхал Колодзейчак. Мета уряду полягає в досягненні домовленостей з аграріями, пише  Polskieradio24.

“Встановлення певної дорожньої карти, час для вирішення наступних проблем, тому що це не політична дія, це стратегічна дія, яка має втілитися в те, що таких проблем не буде через 2 місяці”, – сказав Колодзейчак.

Він також додав, що фермери визначать своїх представників, які братимуть участь у переговорах з урядом.

Щодо місця проведення зустрічі, Міхал Колодзейчак повідомив, що до кінця тижня буде прийняте рішення, і він вже обговорить це питання з міністром культури, зокрема, щоб забезпечити, щоб “місце відповідало значенню обговорюваних проблем”.

Нагадаємо, фермери з Польщі вранці 20 лютого перекрили залізницю біля пункту пропуску “Медика-Шегині” на кордоні з Україною та знову розсипали українське зерно на землю. 

В УЗ повідомили, що зерно, що розсипали на кордоні з Польщею, прямувало до Німеччини. Перевізник вже висловив обурення подією та звернувся до правоохоронців та посольства.

Польські фермери мають намір перекривати дороги біля кордону з Україною щонайменше до квітня, заявив керівник організації “Підкарпатське ошукане село” Роман Кондрув. Крім того, вони розглядають можливість блокувати пасажирський транспорт.

Міністерство закордонних справ України висловило заклик польській владі проаналізувати юридичну сторону дій учасників протестів на кордоні, відновити рух через КПП та зупинити антиукраїнську пропаганду.

Уранці 18 лютого польські фермери заблокували рух вантажних автомобілів в обох напрямках через пункт пропуску “Дорогуськ – Ягодин”, як повідомляє Державна митна служба України у Facebook. У відомстві підкреслили, що попри обіцянки учасників протесту щодо пропуску швидкопсувних, небезпечних або гуманітарних вантажів, жодна вантажівка не перетнула кордон з того часу.

Новини за темою:  Рекордні 14 тис. га розміновано: Україна суттєво прискорила очищення агроземель у 2025 році

Раніше міністр сільського господарства та розвитку села Польщі Чеслав Секерський звернувся до фермерів щодо запланованого сьогодні повного блокування кордону з Україною. Він попередив, що повне закриття кордону може призвести до припинення експорту польських товарів до України та, відповідно, до скорочення численних робочих місць.

Андрій Демченко, представник Державної прикордонної служби, вказав, що акції протесту польських фермерів на кордоні з Україною призвели до проблем з доставкою гуманітарної допомоги.

Фермери з Польщі планують заблокувати рух вантажівок на прикордонному пункті пропуску «Ягодин — Дорогуськ». За повідомленням Державної митної служби, 18 лютого до їхньої акції приєднаються аграрії з чотирьох інших країн.

Українська влада розглядає можливість введення заборони на імпорт аграрної продукції з Польщі у зв’язку з блокадою кордону. Цю інформацію надає Forbes, посилаючись на співрозмовників в уряді.

Польща продовжує висловлювати потребу в установленні квот на чутливі товари з України, включаючи українську малину.

Мінагрополітики повідомили, що Міністр аграрної політики та продовольства України Микола Сольський провів онлайн-зустріч з Міністром сільського господарства та розвитку села Польщі Чеславом Сєкєрським. Сторони обговорили питання пов’язані з експортом української агропродукції та ситуацію на українсько-польському кордоні.

Міністр сільського господарства і розвитку села Польщі Чеслав Секерський заявив, що переговори з Україною щодо умов експорту деякої агропродукції перебувають на завершальній стадії.

Запропоноване Єврокомісією продовження торговельної лібералізації для України несе загрозу економічній стійкості таких секторів ЄС як виробництво м’яса птиці, яєць, цукру, зерна та меду.

12 лютого на пункті пропуску “Ягодин-Дорогуськ” на українсько-польському кордоні поляки розпочали висипати зерно з українських фур просто на землю. Це сталося орієнтовно об 11:30 на державній дорозі № 12.

У Міністерстві аграрної політики та продовольства України рішуче засудили навмисне знищення українського зерна польськими протестувальниками на українсько-польському кордоні. Міністерство запросило польських фермерів до України пересвідчитися, в яких умовах зараз працюють українські аграрії. 4 мільйони малих фермерів в Україні готові поділитися своїм досвідом з польськими колегами.

Новини за темою:  Сонячна погода нарешті повертається: детальний прогноз на 21 травня

Міністр сільського господарства Польщі Чеслав Секерський перепросив за інцидент з розсипаним зерном на кордоні з Україною, назвавши його “не зовсім адекватною формою протесту”, але зауваживши, що такі ситуації не рідко трапляються у фермерів по всьому світу, повідомила пресслужба Міністерства сільського господарства та сільського розвитку Польщі.

Прокуратура району міста Холм у Люблінському воєводстві ініціювала розслідування щодо висипання зерна з українських вантажівок перед їх переїздом до Дорогуська. Про це повідомила речниця Окружної прокуратури в Любліні Агнєшка Кемпка.

Таку “акцію” організував Рафал Маклер, відомий як один із ініціаторів протестів, власник логістичної компанії та керівник місцевого осередку маргінальної політичної партії “Конфедерація”. Він також виступає за поліпшення стосунків з Росією, повідомили з Центру Протидії Дезінформації (ЦПД).

Маргарита Юзяк

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також

Ще немає новин у цій стрічці ...