Новини    22 вересня 2017 16:38

Уряд обіцяє 20 мільярдів на підтримку аграріїв


Україна наступного року зможе направити більш як 20 млрд грн на підтримку аграрного сектора, при цьому пріоритетними напрямками стануть підтримка дрібних і середніх сільгоспвиробників і розвиток тваринництва, повідомив прем’єр-міністр України Володимир Гройсман в парламенті, повідомляє Уніан.

«Акцент бюджету 2018 року – це безпрецедентна підтримка аграрних виробників, причому малих і середніх. Ми будемо вводити реальну підтримку українського фермерства, будемо відновлювати тваринницький комплекс країни, і ви побачите, що ми зможемо разом з вами туди залучити більше 20 млрд грн вже в наступному році», – сказав прем’єр. Утім, джерела фінансової допомоги він не уточнив

Згідно з проектом державного бюджету на 2018 рік, витрати на аграрну галузь у наступному році зростуть на 16% – до 7,3 млрд грн. Так, уряд пропонує виділити 1 млрд грн на реалізацію програми підтримки українського фермерства. Крім того, Кабмін планує направити 2 млрд грн на виплату бюджетних дотацій українським сільгоспвиробникам, які займаються насамперед рослинництвом, тваринництвом і ягідництвом. Ще 1 млрд грн піде на реалізацію програми компенсації аграріям 20% вартості придбаної сільськогосподарської техніки українського виробництва. Також Кабмін планує виділити 2,3 млрд грн на стимулювання українського тваринництва. Україна є одним з провідних виробників сільськогосподарської продукції у світі.

Аграрний комплекс формує 12% ВВП України.

Під час Міжнародного інвестиційного форуму, що проходив у рамках АгроЕкспо, народний депутат Сергій Тарута заявив, що аграрний сектор може приносити до 100 млрд грн на рік, повідомляє dairynews.

«Наша мета – щоб до 2030 року аграрний сектор приносив 710 млрд гривень», – сказав народний депутат.

Він також зазначив, що можливе щорічне зростання ВВП до 10-15%.

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!
Ще немає новин у цій стрічці ...