Після оголошення грецькими фермерами вівторкового збільшення протестів, включаючи блокування автошляхів та можливий марш на Афіни наступного тижня, уряд висловив готовність до зустрічі з прем’єром та представниками протесту, але лише за умови, що блокування буде припинено. Про це повідомляє Ekathimerini..
Джерела Ekathimerini заявили, що уряд проявив “абсолютну добру волю” та негайно реагував на вимоги, які він вважав обґрунтованими, проте фермери відновили свої протести, що “не сприяє діалогу”. Уряд Греції підкреслив, що зустріч з прем’єром не відбудеться через загрози перекриття доріг.
Додатковою умовою для продовження переговорів є необхідність уряду знати, з ким він має справу, оскільки фермерський фронт є роздробленим. Крім того, уряд вважає, що більшість вимог сільських жителів вже були враховані. Нині уряд спостерігає за розвитком протестів, і якщо фермери врахують умови, поставлені урядом, тоді можлива особиста зустріч з прем’єром.
Яка ситуація з протестами фермерів у Греції останніми днями?
З 5 лютого фермери, що беруть участь у протестах, заявили щодо посилення своїх дій по всій країні, блокуючи національні та провінційні дороги, а також станції збору плати на автомагістралі з середи.
Під час зустрічі в місті Нікая в Ларисі представники фермерів домовилися організувати мітинг тракторів в Афінах наступного тижня, а також в інших містах країни. Вони висловили своє незадоволення пропозиціями уряду з щодо розв’язання їхніх проблем.
Серед їхніх вимог — безмитне сільськогосподарське дизельне паливо, дешевша електроенергія, субсидії на постачання та корми для тварин, перегляд нової Спільної сільськогосподарської політики ЄС і повна компенсація за втрачений дохід і припинення маркування негрецької продукції як грецької.
Читайте також: Європейські уряди можуть пошкодувати про підтримку протестів фермерів – МВФ
Ще фермери, які постраждали від сильного шторму у вересні минулого року, закликають уряд компенсувати їм збитки через втрату врожаю, худоби та знищеної техніки, а також осушити багато все ще затоплених ферм і полів до цьогорічного сезону посіву та вегетації. Вони попередили, що невиконання цього може призвести до значного зменшення виробництва сільськогосподарської продукції цього року.
Уряд підтвердив готовність до діалогу з фермерами, заявив міністр сільського господарства та продовольства Лефтеріс Авгенакіс. Вони розпочали обговорення законопроєкту, що стосується питань сільського господарства, у парламентському комітеті з виробництва та торгівлі. У понеділок речник уряду Павло Марінакіс застеріг, що ресурси уряду не є необмеженими, тому подальші заходи не плануються.
Крім того, фермери намагалися дістатися до Міністерства Македонії та Фракії в Салоніках, щоб представити резолюцію на голосування, але їх зупинили поліцейські на національній дорозі, після чого вони встановили блокпости в іншому місці.
Представники фермерів все ж подали резолюцію до регіональної влади у Флорині та розвернули трактори аж до кордону з Північною Македонією. Вони також встановили блокпости біля шосе Егнатія Одос біля північного міста Серрес, де голова Сільськогосподарської асоціації Пан-Серрес Діамантіс Діамантопулос оголосив, що вони розширять свою боротьбу.
Фермери з багатьох навколишніх територій і регіонів також вийшли на протест та заблокували дороги у місті Трікала у Фессалії.
Що пропонував уряд Греції фермерам
2 лютого грецький уряд запропонував новий пакет підтримки, який охоплював податкові знижки, п’ятимісячну знижку на тарифи на електроенергію, полегшення боргів і обіцянку прискорити доставку коштів для відновлення після повеней у центральній Греції. Утім протести все одно продовжилися.
Ще раніше прем’єр-міністр Кіріакос Міцотакіс повідомив про подовження терміну дії спеціальної податкової декларації на сільськогосподарське дизельне паливо на період у рік з метою підтримки протестуючих фермерів. Ті вимагають зменшення вартості енергії та оперативної компенсації за врожай та худобу, що зазнали збитків через руйнівні повені. За його заявою, ця ініціатива буде коштувати державі 82 мільйони євро протягом 2024 року.
Нагадаємо, у Болгарії фермери, які вирощують зерно та інші продукти, розпочали безстрокові протести відповідно до повідомлення Bulgarian News Agency. Вони оголосили про блокування доріг по всій країні з вівторка, 6 лютого.
Іспанські фермери, долучившись до своїх колег в інших країнах Європи, у вівторок, 6 лютого, взяли участь у блокуванні руху на кількох головних автомагістралях країни, наголосивши на спільних проблемах аграріїв.
Фермери у Нідерландах організували протести 6 лютого, під час яких вони спалювали сіно та шини на дорогах, а також запускали феєрверки. Згідно з даними поліції, на всі виклики не було можливості реагувати, як повідомляє rtlnieuws.nl.
Фермери з Польщі готуються до повторного блокування одного з пунктів пропуску на кордоні з Україною, а саме КПП “Дорогуськ – Ягодин”. Цю інформацію передає Державна митна служба України через Telegram.
Маргарита Юзяк
Підписуйся на наш Telegram. Стеж за новинами у зручному форматі!