Новини / Рослинництво     20 лютого 2020 12:50

Урожайність пшениці Казахстану через засуху знизиться на 63% до 2030 – Світовий банк

Один із конкурентів України за азійські ринки може втрачати якість урожаїв пшениці через зміни клімату. Селі, лісові пожежі, посуха та перетворення плодючих земель на пустелю – про такі загрози попереджає Світовий банк.

Про це повідомляє місцеве видання Агросектор.

Урожайність пшениці в Казахстані через засуху може впасти до 2030 року на рівень до 63%. Такий прогноз зробили експерти Світового банку.

Зниження урожаїв спричинять зміни клімату та зростання кількості населення, вважає фахівець із питань стихійних лих Всесвітнього банку в Центральній Азії Ко Такеучі.

Підвищення максимальних температур через глобальне потепління негативно вплине на урожайність пшениці, ставлячи під загрозу сільськогосподарські системи, що мають чи не мають зрошень, вважає фахівець.

“Казахська пшениця, ймовірно, в майбутньому відчуватиме високі теплові навантаження. На півночі країни, в регіоні з низькою кількістю опадів та обмеженими можливостями для зрошення, двічі за кожну п’ятирічку виробники зерна переживуть серйозну засуху”, – спрогнозував Ко Такеучі.

Урожайність, на думку експерта, може впасти з нинішнього рівня до 63% до 2023 року, або й до 52%, якщо не будуть застосовані заходи з адаптації рослин до нових умов.

Засухи можуть посилити деградацію земель та перетворення їх на пустелю. Ця проблема вже на сьогодні є досить серйозною для Казахстану й зачіпає приблизно 66% території країни, відзначив Ко Такеучі.

Читайте: Східна Африка на межі продовольчої кризи через зміни клімату й сарану – ООН ВІДЕО

Селеві потоки можуть створити загрозу приблизно для 26% території країни, включаючи весь Алмати, в той час як засуха серйозно вплине на сільське господарство, вважає експерт.

Він зауважує: глобальне потепління збільшує ризики стихійних лих: повеней, засух, суворих погодних умов. Причому ця проблема охопить не лише Казахстан, а й всю Центральну Азію.

Льодовики в Центральній Азії будуть танути швидше. З початку ХХ століття вони вже скоротилися на третину від обсягу.

За прогнозами, можуть втратити до 50% загального обсягу за потепління планети на 2 градуси за Цельсієм, стверджує експерт.

Якщо ж глобальне потепління станеться на 4 градуси – ймовірна втрата 75% обсягу льодовиків.

Через зміни річних стоків за потепління планети на 3 градуси, Казахстан втрачатиме приблизно 25% води в річках у період з липня по серпень. У результаті протягом сезону вегетації сільськогосподарських рослин буде менше води.

“Якщо ж температура на планеті потепліє на 4 градуси, ми станемо свідками збільшення попиту на воду для поливу, оскільки рослини потребуватимуть до 30% більше вологи, ніж на сьогодні”, – зауважив фахівець Світового банку.

Landlord раніше повідомляв, що метеорологи AccuWeather прогнозують цьогоріч ранню весну зі спекою, штормовим вітром та повенями.

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також