Новини / Клімат     19 лютого 2020 17:16

Східна Африка на межі продовольчої кризи через зміни клімату й сарану – ООН ВІДЕО

Мільйони людей у Джибуті, Судані, Еритреї, Ефіопії, Кенії та Сомалі можуть залишитися без продуктів харчування через небувалі за масштабами набіги сарани. Загроза існує й сільгоспугіддям Пакистану.

Про це повідомляє Вloomberg.

Рої пустельної сарани поширюються Ефіопією та цілим регіоном Східної Африки з несамовитою швидкістю, знищуючи врожаї та пасовища.

Організація Об’єднаних Націй попередила про безпрецедентну загрозу продовольчій безпеці в частині світу, де мільйони вже стикаються з голодом. І ситуація може погіршитися.

Експерти кажуть: напади сарани –  наймасштабніші за останні роки –  спричинені зміною клімату та збільшенням кількості циклонів. Якщо погодні тенденції продовжуються, проблема з продовольчою безпекою лише посилюватиметься.

Існує зв’язок між зміною клімату і небаченою кризою сарани, що напала на Ефіопію та Східну Африку, вважає генеральний секретар ООН Антоніо Гутеррес.

“Тепліші моря означають більше циклонів, що створюють ідеальне підґрунтя для сарани. Сьогодні рої такі завбільшки, як великі міста, і з кожним днем ​​ситуація стає гіршою”, – сказав Антоніо Гутеррес.

Кількість сарани у Східній Африці може до 500 разів збільшитися, повідомила Організація ООН з продовольства та сільського господарства.

З березня по травень у регіоні очікуються сильні сезонні дощі, а це – ідеальні умови для розмноження сарани та її роювання.

Минулого року сезон дощів з жовтня по грудень був одним із найсильніших за 40 років, загальна кількість опадів становила в різних країнах Африки від 120% до 400% від норми.

Читайте: Рій сарани з’їдає за день, як 35 тис. людей. Інновації ФАО для боротьби зі шкідником

В останні роки африканські фермери боролися з руйнівними нападами шкідників, включаючи осіннього черв’яка та жука, що загрожує томатам.

Динаміка розвитку комах також змінилася зі зміною клімату, відзначає Балдувін Торто, вчений Міжнародного центру фізіології та екології комах. Напади сарани, можливо, є найбільш небезпечною на сьогодні.

“Лише одна комаха сарани, якщо вона потрапляє на поле фермера вранці, до полудня з’їла все поле”, – сказав експерт із прогнозування сарани ФАО Кіт Крессман.

Нинішній спалах роїння сарани розпочався в районах навколо Червоного моря  й сягнув аж Східної Африки. Сарана пожирає культури в Ефіопії, Кенії та Сомалі, комахи розмножуються в Джибуті, Еритреї та Судані – в усіх районах, схильних до посухи та нестачі їжі.

Рої прилетіли до Уганди, а сарана також перетнула Танзанію. Зрілий рій увійшов у Південний Судан у понеділок, повідомляє FAO.

Вторгнення сарани може призвести до значного падіння сільськогосподарського виробництва та посилити недоїдання та голод. У Джибуті, Еритреї, Ефіопії, Кенії та Сомалі понад 13 мільйонів людей переживають серйозну гостру харчову безпеку, повідомляє FAO.

Ще 20 мільйонів перебувають на межі голоду.

У пустелі може бути від 40 до 80 мільйонів дорослих саран на кожному квадратному кілометрі, рій здатен пересуватися до 150 кілометрів на день, повідомляє FAO.

З кожним новим поколінням розмноження спостерігається експоненціальне збільшення чисельності саран, і рій розміром в один квадратний кілометр, що містить близько 40 мільйонів сарани, з’їдає за один день таку ж кількість їжі, як і близько 35 000 людей.

Зараження сараною є найгіршим у Кенії за 70 років, повідомляє FAO.

В Ефіопії та Сомалі минуло 25 років з часу спалаху цього лиха.

Щоб контролювати спалах, ФАО працює з урядами та іншими групами щодо розпорошення роїв пестицидами. ФАО попросила 76 мільйонів доларів для контролю над поширенням сарани, але лише 10 лютого отримала близько 20 мільйонів доларів.

“Нам потрібно діяти швидко”, – наголосив заступник Генерального секретаря ООН з гуманітарних питань та координатор надзвичайних ситуацій Марк Лоукок. Він відзначив: був шанс позбутися цієї проблеми в зародку, але втрачено час.

Загроза сарани не обмежується Східною Африкою. Рої в Пакистані пошкодили сільськогосподарські культури, включаючи пшеницю та бавовну, і країна оголосила надзвичайну ситуацію.

Комахи перебралися до Індії та пошкодили врожаї в північно-західних штатах, що межують з Пакистаном.

Сомалі також оголосили надзвичайну ситуацію. Хоча існують системи, які намагаються прогнозувати спалахи сарани, багато урядів не готові боротися з ними через брак ресурсів, заявив Торто ICIPE.

Африка також особливо вразлива до впливу кліматичних змін на популяції шкідників, сказав він.

Landlord раніше повідомляв, що сарана на острові Сардинія знищує урожай.

 

Читайте також