Новини / Садівництво     02 серпня 2019 11:14

Урожай збирати нікому: чому вінницькі садівники відмовляються від розширення виробництва

Від збільшення площ під фруктовими деревами і ягідниками фермерів стримує брак робочої сили. Гендиректор корпорації «Вінницясадвинпром» Сергій Бойчук розповідає, що через нестачу працівників господарство навіть змушене скорочувати промислові сади.

Про це повідомляє EastFruit.

За словами Сергія Бойчука, сьогодні тенденція до розширення площ під ягідниками в господарствах корпорації – негативна. Головна причина в тому, що сільгосппідприємствам не вистачає працівників.

Читайте: У Волинській області закладають найбільшу в Україні плантацію жимолості – 30 га

«Якщо навіть ціни на ягоди будуть рости, то нікому працювати. Цей фактор також стримує збільшення площ під фруктовими деревами. Місцеві жителі їдуть за кордон на заробітки», – розповідає Сергій Бойчук.

Чи насправді так невигідно працювати в Україні?

При цьому керівник відзначає, що люди не усвідомлюють того, що в Україні можна насправді заробити не менше, враховуючи витрати на переїзди і житло при роботі за кордоном. За його словами, в польських садах сезонні працівники в середньому заробляють 14–16 тис. грн щомісяця, працюючи з 7:00 до 19:00, а у вінницьких – за роботу з 9:00 до 17:00 отримують понад 10 тис. грн.

«І не треба витрачатися на проїзд, житло і харчування. Зокрема, на збиранні яблук у середньому заробляють 500 грн у день», – наголошує Сергій Бойчук.

Перші наслідки браку робочої сили в агросекторі

Наслідком нестачі працівників для корпорації стало скорочення менш рентабельних промислових садів – орієнтованих на виробництво яблук на сік. Менша рентабельність пов’язана з тим, що з переробними підприємствами не вдається домовитися про встановлення стабільної ціни на несортові яблука.

Якщо у 2017 році переробні заводи закуповували яблука по 8 грн за кілограм, то у 2018-му – по 1 грн.

Landlord раніше повідомляв про те, чому трудова міграція – це добре і як повернути заробітчан в Україну.

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також