Новини / Рослинництво     02 червня 2022 19:53

Урожай гороху 2022 року може стати історичним мінімумом

Після вторгнення рф експорт гороху, як і інших с/г культур з України, сповільнився

У зв’язку з тим, що на значній частині території Донецької, Луганської, Харківської, Херсонської, Запорізької та Миколаївської областей досі точаться бої, змінилася географія сівби гороху.

Минулі сезони він в основному вирощувався у Запорізькій області, а тепер посівні площі змістилися на північ, розтягнувшись від Одеської до Харківської області.

Про це повідомляє UkrAgroConsult.

Також в джерелі повідомляється, що по прогнозах аналітиків урожай гороху 2022 року може стати історичним мінімумом. На урожай ярих культур може вплинути нижча за норму температура та недостатньо зволожений ґрунт. Існує імовірність що через окупацію фермерам  не вдасться внести необхідні добрива або ЗЗР. Все це вплине не наступний урожай.

Читайте також: Британські фермери починають скорочувати витрати на добрива за рахунок гороху

Наразі щомісяця є змога вивозити за кордон через західні області України в середньому близько 3 тис. т гороху.

“Експортери, логісти, дипломати ведуть активну роботу щодо підвищення пропускної спроможності прикордонних переходів у західній Україні, проте гороху протистоїть сильна конкуренція з боку інших с/г культур (особливо кукурудзи та соняшника)”, – повідомляється у джерелі.

Довідка. Горох являється дуже корисною с/г культурою, бо завдяки симбіозу із бульбочковими бактеріями забезпечує себе та залишає у ґрунті азот, який буде використаний наступною культурою. Також він доволі рано дає урожай і в аграрія є вдосталь часу для підготовки ґрунту під посів наступної культури.

Нагадаємо, під врожай 2022 року у Харківщині посіяно озимих культур на площі 86,2 тис. га.

Марковська Катерина

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також