Новини / Логістика     30 вересня 2019 14:50

Уряд визначив долю УЗ: компанію розділять, акції виставлять на міжнародних біржах

В уряді заявили про плани щодо створення в Україні відкритого і конкурентного ринку залізничних перевезень. У зв’язку з цим Укрзалізницю реформують та розділять на окремі суб'єкти господарювання, акції яких розмістять на міжнародних біржах, зробивши компанію публічною.

Про це повідомляє НВ Бізнес.

Свої плани щодо Укрзалізниці уряд оприлюднив у програмі дій, опублікованій на сайті Верховної Ради. В ній йдеться про забезпечення рівноправного доступу до залізничної інфраструктури та справедливої конкуренції між перевізниками.

Читайте: Тотальна корупція в УЗ: Гончарук б’є на сполох

«Сьогоднішнього монополіста АТ «Укрзалізниця» буде реформовано та розділено на окремі суб’єкти господарювання – оператора інфраструктури, вантажного перевізника, пасажирського перевізника, а сама компанія стане публічною (буде здійснено первинне публічне розміщення акцій українських залізничних компаній на міжнародних біржах)», – відзначено в програмі дій уряду.

Також, за цією програмою, в Україні за 5 років мають відремонтувати 5 тис. км залізниці, оновити 200 локомотивів, 800 пасажирських вагонів, 10 електропоїздів Інтерсіті. Впроваджуючи зміни на УЗ, уряд розраховує збільшити безпечну швидкість поїздів щонайменше на 10%  і зменшити кількість аварійних подій та інцидентів на 30%.

Landlord раніше повідомляв про те, що УЗ планують розділити на три незалежних оператори.

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також