Новини / Ринок землі     04 листопада 2021 17:44

Уряд уніфікував методику розрахунку нормативної грошової оцінки земельних ділянок

Результати оцінки одразу по всій громаді потраплятимуть до Державного земельного кадастру і кожний бажаючий зможе отримати витяг

Уряд ухвалив важливу для земельної реформи постанову “Про затвердження методики нормативної грошової оцінки земельних ділянок”.

Як розповів міністр аграрної політики Роман Лещенко, раніше одночасно існували три різні методики оцінки. Як наслідок, показники оцінки сусідніх ділянок могли дуже відрізнялися між собою. У громади була необхідність розробляти й затверджувати три різних види технічної документації. Аграрії, промисловці, органи місцевого самоврядування знають як багато економічних питань прив’язано до НГО земельних ділянок, адже без неї не можна ні сплатити плату за землю, ні продати майно, ні здати його в оренду.

“Уряд уніфікував проведення такої оцінки, звівши все в одну методику. Тепер Рада відповідної територіальної громади зможе затвердити НГО відразу для всіх земельних ділянок усіх категорій та форм власності на всій території громади за зрозумілими й прозорими процедурами”, – заявив Лещенко.

Відтепер нормативно-грошова оцінка визначається так: площа земельної ділянки, що підлягає оцінці, множиться на чітко визначений норматив капіталізованого рентного доходу та п’ять коефіцієнтів, які залежать від розташування, призначення та якості земельного активу.

“Ця постанова – важливий ключ для територіальних громад у повномасштабному проведенні НГО всіх земель, що розташовані на їх територіях. Відтепер оцінка буде одразу на всю територію громади, а не на окремі “клаптики”. Результати оцінки одразу по всій громаді потраплятимуть до Державного земельного кадастру і кожний бажаючий зможе отримати витяг про оцінку своєї ділянки швидко та без зайвих бюрократичних процедур”, – додав міністр.

Нагадаємо, раніше Landlord розповідав, що в Україні зареєстровано 36 506 земельних угод.

Джерело: пресслужба міністерства аграрної політики та продовольства

Владислава Михайленко 

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також