Новини    13 вересня 2023 14:49

Уряд розширив механізми ввезення для розмноження насіння сортів

Відповідну постанову уряд ухвалив до виконання Україною міжнародних зобов’язань щодо забезпечення дотримання Насіннєвих схем Організації економічного співробітництва та розвитку (ОЕСР).

Уряд прийняв Постанову № 964, якою затвердив Порядок ввезення на територію України насіння і садивного матеріалу, що відсутні в Реєстрі сортів рослин України, але внесені до Переліку сортів рослин Організації економічного співробітництва та розвитку. Документ підготовлено Міністерством аграрної політики та продовольства України.

Стеж за новинами у зручному форматі: Підписуйся на наш Twitter 

Постанова ухвалена відповідно до виконання Україною міжнародних зобов’язань щодо забезпечення дотримання Насіннєвих схем Організації економічного співробітництва та розвитку (ОЕСР).

Документом затверджуються умови та процедури ввезення насіння та садивного матеріалу сорту, зокрема:

  • підтвердження відомостей про сорт, які містяться у Переліку сортів рослин ОЕСР, тих сільськогосподарських рослин, до схем сортової сертифікації яких приєдналася Україна. Отримання згоди від компетентного органу країни реєстрації сорту на розмноження насіння;
  • ввезення на територію України насіння і садивного матеріалу сорту, не занесеного до Державного реєстру сортів рослин, придатних до поширення, але внесеного до Переліку сортів рослин ОЕСР, тих сільськогосподарських рослин, до схем сортової сертифікації яких приєдналася Україна, розмноження та вивезення його за межі держави.

Порядок ввезення насіння та садивного матеріалу сортів додається.

Нагадаємо, в Україні набули чинності зміни до Законів України “Про охорону прав на сорти рослин” та “Про насіння і садивний матеріал”.

В Україні зросли штрафи за підробку насіння. Про це свідчать дані Закону №2763-IX, який набрав чинності 10 червня 2023 р. Згідно з доповненнями до ст. 28 Закону України “Про насіння та садивний матеріал”, значно збільшаться штрафи за умисне виробництво, пакування фальсифікованого насіння та/або садивного матеріалу з метою продажу та використання торговельної марки, яка зовнішньо нагадує марку іншого виробника — маркування.

Штраф за підробку сільськогосподарської продукції в Україні сягне 13 мільйонів гривень. Такі суми містяться у прийнятому законі про фальсифікат №3680-д. Новий документ допоміг вдосконалити законодавство у сфері охорони прав на сорти рослин та наблизив його до норм Європейського Союзу.

Продовольча та сільськогосподарська організація ООН (ФАО) за фінансової підтримки Урядів Японії та Норвегії реалізує програму підтримки малих фермерів під час осінньої посівної кампанії 2023 року.

Анна Лиса

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також

Ще немає новин у цій стрічці ...