Новини / Політика     24 грудня 2020 18:30

Уряд підтримав законопроєкт про посилення контролю над ринком насіння

Документ врегульовує питання відповідальності за правопорушення у сфері насінництва, розсадництва, а також у сфері додержання заходів біологічної і генетичної безпеки

Уряд підтримав законопроєкт щодо посилення контролю за порушеннями у сферах насінництва та розсадництва. Незважаючи на розвиненість ринку насіння в Україні, наявність великої кількості офіційних дистриб’юторів відомих вітчизняних та світових брендів, становище із контролем якості посівного матеріалу лишається непевним. Процвітає фальсифікат, частка якого за деякими даними, обраховується десятками відсотків. Також існує високий ризик придбати заражене насіння або ж посівний матеріал із низькими характеристиками схожості. Далеко не завжди враховуються авторські права на сорти та гібриди рослин. Та, звісно, по окремих культурах, таких як передусім соя, повсюдно використовуються заборонені в Україні ГМО-сорти.

Відповідно, урядом було схвалено законопроєкт, який врегульовує питання відповідальності за правопорушення у сфері насінництва, розсадництва, а також у сфері додержання заходів біологічної і генетичної безпеки щодо сільськогосподарських рослин. Також документ визначає повноваження держпродспоживслужби України у питанні контролю за дотриманням законодавства у визначених сферах.

«Завдяки цьому законопроекту держпродспоживслужба зможе посилити контроль за адміністративними правопорушеннями у сфері насінництва і розсадництва. Документ розроблений з метою захисту прав споживачів, виробників та власників прав інтелектуальної власності на сорти рослин», – зазначив міністр розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України Ігор Петрашко.

ЧитайтеЧому держгеокадастр не завершує процес інвентаризації земель

Крім того, законопроєкт передбачає контроль за незаконним використанням сортів рослин, несанкціоноване використання ГМО в рослинництві та очищення внутрішнього ринку від неякісного, фальсифікованого насіння.

Зокрема, проєкт передбачає штрафні санкції за порушення заходів біологічної і генетичної безпеки, порушення вимог ведення насінництва та розсадництва та невиконання вимог держпродспоживслужби, що здійснюють державний нагляд у зазначеній сфері. Також законопроєкт визначає повноваження держпродспоживслужби та її посадових осіб, які мають право складати протоколи, розглядати справи про адміністративні правопорушення та накладати адміністративні стягнення.

Нагадаємо, раніше Landlord повідомляв про те, що на підтримку тваринництва у 2020 році було виплачено 300 млн грн дотацій.

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також