Новини / Інвестиції / Клімат     13 січня 2022 07:45

Уряд має ввести безвідсоткове кредитування для будівництва біогазових станцій – Чайківський

Не всі агробіовідходи будуть перероблені на біогаз

Україна може використати механізм надання 10-річних кредитів під ставку 0% для будівництва біогазових станцій. Про це у блозі на AgroPolit.com заявив секретар аграрного комітету Іван Чайківський.

Зазначається, щоб щоб виробляти біогаз, аграрію потрібно придбати дороге імпортне обладнання. У Європі для цього виділяють кредити. Однак в умовах дефіцитного бюджету Україні не варто сподіватися на досвід Німеччини, яка давала 100% компенсації з бюджету на встановлення сонячних панелей на тваринницьких комплексах.

«Однак ми можемо використати механізм надання 10 річних кредитів під ставку 0% для будівництва біогазових станцій. Такий крок — це утилізація аграрних біовідходів та посилення енергетичної незалежності країни», — вважає Чайківський.

За його словами, не всі агробіовідходи будуть перероблені на біогаз. Частина їх — це органічні добрива. Якщо правильно відпрацювати технологію, то Україна може успішно експортувати їх до Євросоюзу.

Довідка. В Україні частка біоенергетики зросла на 26% за 2020 рік і заміщує 5,2 млрд м³ природного газу на рік. Обсяг загального постачання первинної енергії з біопалив та відходів зріс на 26% і становив — 4,2 млн т н.е. у 2020 році (проти 3,3 млн т н.е. у 2019 році). Так, у структурі виробництва електроенергії з ВДЕ 2020 році частка біопалив становила 4,3%, тоді як у 2019 році було 3,1%.

У 2020 році в біоенергетичні проєкти в Україні інвестували близько €2 млрд. Сукупні інвестиції в біоенергетику за підсумками 2021 року зростуть на 10−15%.

Нагадаємо, раніше Landlord розповідав, що агросектор може стати гарантом енергетичної безпеки держави.

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також