Новини    26 жовтня 2021 19:10

Агросектор може стати гарантом енергетичної безпеки держави – Мінагро

За словами міністра, особливо важливо, що це все повністю відповідає зобов’язанням України перед ЄС у рамках зеленого курсу

Міністр аграрної політики та продовольства Роман Лещенко заявив, що Україна має всі шанси стати центром із виробництва та постачання біометану, а також джерелом енергетичної безпеки для Європи.

За його словами, аграрії зможуть отримувати альтернативне джерело енергії шляхом відходів та вторинних продуктів власного виробництва і в підсумку використовувати біометан замість природного газу, адже він є близьким аналогом і може використовуватися для виробництва теплової і електричної енергії, а також як паливо для транспорту та як сировина для хімічної промисловості. 

“В умовах надзвичайно дорогих енергоресурсів — газу та електроенергії — не лише продовольчу безпеку, а й енергобезпеку, неможливо без агросектора”, — сказав міністр.

Він додав, що з точки зору реалізації питомої ваги сільськогосподарської продукції та залишків її виробництва, використовуючи біогазові установки, відповідно до цього законодавства аграрний сектор може суттєво підсилити НАК “Нафтогаз України” з точки зору енергонезалежності.

Нагадаємо, раніше Landlord розповідав, що висока ціна на газ вплине на врожай наступного року.

Джерело: пресслужба Міністерства аграрної політики та продовольства

Владислава Михайленко

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також

Ще немає новин у цій стрічці ...