Новини    06 лютого 2018 16:57

«Укрзалізниця» визначиться з тарифами вантажних перевезень після пробних продажів


ПАТ «Укрзалізниця» планує  провести пробний продаж через «ProZorro» 5-10% вантажоперевезень, щоб визначити реальну ціну. Про це на прес-конференції в «Українському кризовому медіа-центрі» заявив в.о. глави правління компанії Євген Кравцов. За його словами, на сьогодні в Україні відсутній механізм визначення вартості вантажних перевезень.

«На сьогодні не існує механізму визначення вартості перевезень у вантажних вагонах, навіть у комерційних компаній», – наголосив він.

Та додав, що у той же час, на ринку залізничних вантажоперевезень існує величезний дисбаланс між тарифами «Укрзалізниці» та комерційними пропозиціями. Тут різниця може коливатись до десяти разів.

Через це, «Укрзалізниця» планує визначити реальну вартість вантажоперевезень шляхом збирання інформації на ринку, а також – через пробний продаж 5-10% обсягів вантажоперевезень на електронному аукціоні через «ProZorro».

За розрахунками компанії, в 2018 році нові тарифи принесуть «Укрзалізниці» додаткових 4 млрд грн надходжень.

На думку, учасників ринку зерна збільшення тарифів на вантажні перевезення ПАТ «Укрзалізниця повинні відбудиться з першого липня – з початку нового сезону. Все через те, що бюджети вже прораховані і компанії не встигли підготуватися до вступу нових тарифів.

«У січні ми отримали лист, що будуть змінені тарифи на вагони, а товар у нас вже куплено, тому просимо перенести дату вступу нових тарифів на початок сезону — 1 липня», — заявив представник компанії Cargill Вадим Мірошниченко.

Крім того, в зернових компаніях скаржаться на відсутність прогнозованості при розподілі зерновозів «Укрзалізницею».

«Раніше наприклад нам показували барвисту презентацію з механізмом розподілу зерновозів, але так цей механізм і не запрацював. Ми б хотіли повернутися до питання про прозорість розподілу зерновозів, поки ми не розуміємо, де вони працюють і як, як формується ті ринкові ціни на використання зерновозів», — наголосив керівник компанії «Гермес-Трейдинг» Юрій Скічко.

Читайте також

Ще немає новин у цій стрічці ...