Новини    18 червня 2018 15:18

«Укрспирт» знову оскаржив рішення щодо стягнення штрафу 187 млн грн


Державне підприємство спиртової та лікеро-горілчаної промисловості «Укрспирт» знову оскаржило в Окружному адміністративному суді Києва рішення судів інших інстанцій щодо застосування штрафних санкцій на суму 186,9 млн грн. Про це повідомляє прес-служба Державної фіскальної служби.

«7 червня 2018 року Верховний суд України відмовив ДП «Укрспирт» у задоволенні клопотання про зупинення виконання постанови Київського окружного адміністративного суду про стягнення заборгованості. На даний час справа щодо оскарження рішень про застосування фінансових санкцій знаходиться на розгляді Окружного адміністративного суду Києва», – йдеться у повідомленні.

Державна фіскальна служба нагадує, що 11 вересня 2014 року наклала на «Укрспирт» штраф в розмірі 186,9 млн грн за відпуск алкогольної продукції за відсутності представника ДФС.

Підприємство оскаржило штраф в Окружному адмінсуді Києва, однак суд постановою від 26 грудня 2014 року у задоволенні позову відмовив. У лютому 2015 року Київський апеляційний адмінсуд залишив в силі рішення про штраф із зобов’язанням сплатити його до бюджету.

У зв’язку з несплатою у добровільному порядку грошових зобов’язань, ДФС звернулася до суду з позовом про стягнення податкового боргу у сумі 186,9 млн грн. Суди першої, апеляційної та касаційної інстанцій надали дозвіл на стягнення заборгованості.

Через невиконання «Укрспиртом» рішень судів та несплати штрафу Київський окружний адмінсуд за заявою ДФС видав виконавчий лист, на підставі якого у липні 2016 року департамент Державної виконавчої служби Мін`юсту виніс постанову про відкриття виконавчого провадження.

У свою чергу «Укрспирт» знову оскаржив дії ДФС та Виконавчої служби через те, що Вищий адмінсуд України скасував рішення судів попередніх інстанцій та передав справу про визнання недійсними рішень про застосування фінансових санкцій на новий розгляд до суду першої інстанції.

У зв’язку з передачею справи на новий розгляд, «Укрспирт» звернувся до суду з вимогою визнання виконавчого листа таким, що не підлягає виконанню. Проте суди дійшли висновку, що лист не був виданий судом помилково і підлягає обов’язковому виконанню.

31 січня 2018 року Верховний суд України прийняв остаточне рішення, яким заявлений позов «Укрспирту» визнав необґрунтованим та таким, що суперечить вимогам чинного законодавства і спрямований на відтягування виконання законного рішення суду про стягнення заборгованості.

Як раніше повідомляв LANDLORD, 14 червня профспілка «Укрспирту» розпочала всеукраїнську акцію протесту у зв’язку з блокуванням роботи підприємства Державною виконавчою службою та ДФС. Керівництво «Укрспирту» вважає ці дії влади навмисним доведенням підприємства до банкрутства.

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також

Ще немає новин у цій стрічці ...