Новини    22 серпня 2018 09:35

«Укрсадпром»: Неузгодженість фітосанітарних заходів з імпортерами гальмує експорт ягід


Узгодити взаємне визнання фітосанітарних заходів з потенційними країнами-імпортерами для здійснення експорту фруктів і ягід, а також садивного матеріалу закликали в Асоціації «УКРСАДПРОМ». Відповідне звернення ягідники відправили на ім’я першого віце-прем’єр міністра України – Міністра економічного розвитку і торгівлі України Степана Кубіва.

За даними асоціації, на сьогодні Україна маєрізку коливання обсягів експорту та нестабільні поставки плодів та ягід, на відміну від країн-конкурентів.

«Для порівняння, в останні роки, експорт плодово-ягідної продукції Польщі сягає більше $1 млрд, в той час, як для України такий обсяг сягає $150-200 мільйонів, таким чином Україна експортує в 6 разів менше плодово-ягідної продукції, ніж її європейський сусід», – йдеться у заяві.

Асоціація переконана, що узгодження взаємного визнання фітосанітарних заходів дасть змогу налагодити торгівлю, забезпечити соціально-економічний розвиток України, стане стимулом для розвитку галузі садівництва і ягідництва в Україні та допоможе залучати інвестиції у довгострокові сільськогосподарські та інфраструктурні проекти.

В асоціації зазначили, що ще в 2016 році звернулася до Держпродспоживслужби з проханням розпочати роботу з узгодження фітосанітарних вимог з такими країнами як КНР, Індія, Малайзія. З часу звернення Асоціації до служби відбулася лише одна інспекція з метою узгодження фітосанітарних вимог експорту – а саме з КНР.

Нагадаємо, як раніше повідомляв LANDLORD, Асоціація «Укрсадпром» вже вдруге звернулось до Міністерства аграрно політики та продовольства України з проханням сформувати рівноправні умови ведення бізнесу між виробниками та переробниками плодово-ягідної продукції.

Ще немає новин у цій стрічці ...