Новини / Рослинництво     05 квітня 2019 16:36

Укрлендфармінг розраховує на урожайність ріпаку 30 ц/га завдяки технології no-till

Для збереження вологи в ґрунті і захисту полів від ерозії в господарствах Укрлендфармінгу застосовують обробіток землі за технологією no-till. Це дає можливість отримувати врожай пшениці на рівні 33–36 ц/га, ріпаку – 30 ц/га. Загалом холдинг зрошує 4500 га земель на півдні України.

Про це повідомляє прес-служба «Укрлендфармінг».

У компанії відзначають, що завдання підтримання українських меліоративних систем у належному стані лежить сьогодні переважно на приватному бізнесі.

Тож Укрлендфармінг у посушливих регіонах проводить такі заходи:

  • зрошує землі на площі 4500 га;
  • чистить лісосмуги і посадки, що сприяє регулюванню повітряного режиму полів та снігозатриманню;
  • активно використовує меліорацію через обробіток ґрунту.

Читайте: Лише громадянам України і не більше 200 га в одні руки – Ольга Трофімцева про відкриття ринку землі

До агромеліоративних заходів, які проводить Укрлендфармінг, належить застосування технології no-till, яка забезпечує продуктивний запас вологи в ґрунтовому шарі 125–145 мм. Це дає можливість отримувати врожай пшениці на рівні 33–36 ц/га, ріпаку – 30 ц/га. У південних регіонах під урожай 2019 р. підприємства агрохолдингу посіяли ріпак з використанням технології no-till на площі 1352 га.

«Сьогодні, при посушливій осені 2018 року, поля мають запас продуктивної вологи на рівні 135 мм. Отриманий результат дає нам можливість розраховувати на урожай з цих полів не менше 30 ц/га», – відзначив заступник гендиректора з виробничих питань Віктор Спаський.

Landlord раніше повідомляв про те, що завдяки новітній технології no-till фермер із Київщини зміг на безнадійних полях повністю відновити родючість ґрунту.

Читайте також

Матеріали по темі