Новини    05 квітня 2018 11:17

Українські аграрії рекомендують дисковий лущильник Softer від Farmet


Аграрії у всьому світі шукають шляхи зниження виробничих витрат і збереження родючості ґрунту. Тому останнім часом все більше підприємств переходять на мінімальний обробіток ґрунту – ресурсозберігаючу і ґрунтозахисну технологію.

Зменшити витрати на обробіток землі та підтримати розвиток ґрунтової біоти для відновлення родючості дозволяє застосування дискових лущильників – спеціальних агрегатів для поверхневого обробітку ґрунту, що подрібнюють стерню, готують посівне ложе і одночасно знищують бур’яни. Один з найкращих таких агрегатів за співвідношенням «ціна-якість» пропонує українським аграріям компанія «Агроспейс». Це дискові лущильники Softer від чеської компанії Farmet.

Softer – універсальний напівнавісний дисковий агрегат, здатний виконувати як функції лущильника, так і передпосівний обробіток:

  • чітко витримує глибину обробітку ґрунту (від 3,5 до 12 см);
  • прекрасно подрібнює рослинні залишки, перемішуючи їх з ґрунтом. В результаті утворюється мульчуючий шар, що оберігає ґрунт від ерозії, перегрівання, утримує вологу і дозволяє розвиватися ґрунтовим мікроорганізмам, що відіграють важливу роль у відновленні гумусу;
  • розпушує ґрунт і одночасно підрізує бур’яни;
  • готує посівне ложе після безвідвального обробітку, але також може використовуватися і після оранки (з оптимальним ефектом ущільнення ґрунту).

Завдяки легкій конструкції тяговий опір агрегату – мінімальний. У той же час, Softer відрізняється високою міцністю і зносостійкістю, оскільки зроблений із спеціальної легованої сталі за запатентованою компанією Farmet технологією eXtra STEEL line. Важкі або перезволожені ґрунти, велика кількість стерні – для цієї техніки немає перешкод.

Дисковий лущильник Softer обладнаний дисками «ромашка» (діаметром 510 і 560 мм, розташовані в два ряди), які фіксуються спеціальними гумовими сегментами. Таке конструктивне рішення, з одного боку, дозволяє забезпечити оптимальний кут атаки дисків (тобто якісно обробляти ґрунт, незалежно від його вологості та щільності), а з іншого боку – надійно захищає робочі органи лущильника у разі зіткнення з перешкодою. Також оптимально продуманий крок між дисками – він складає 24 см, що забезпечує відмінне проходження між ними пожнивних залишків.

Дуже важливий момент, який хвилює кожного аграрія – налаштування і технічне обслуговування агрегатів. У випадку з дисковим лущильником Softer все дуже просто: мінімум точок змащування, мінімум налаштувань. Диски агрегату розташовані на підшипниках, що не вимагають уходу та змащування. Гумові ущільнюючі сегменти, що фіксують та захищають диски, також не вимагають уходу.

Робоча ширина Softer варіюється від 4,6 до 10,88 м, тому кожне підприємство може вибрати відповідний полунавісний дисковий лущильник. При цьому агрегат дуже компактний – незалежно від ширини захвату, його транспортна ширина складає всього 3 м.

Продуктивність лущильника, залежно від ширини захвату, складає від 3,6 до 16,5 га на годину, а швидкість роботи – до 15 км/год., що дозволяє виконувати польові роботи в оптимальні агрономічні терміни.

Завдяки полегшеній конструкції ця техніка може агрегатуватися з тракторами невеликої потужності (приміром, 4,5-метровий агрегат вимагає трактора від 160 к.с.).

Залежно від завдань і типу ґрунтів для Softer підбираються задні катки, що забезпечують подрібнення, вирівнювання і накочення ґрунту. Тут асортимент дуже широкий – 7 катків на вибір.

Дискові лущильники Softer працюють в українських господарствах відносно нещодавно, але вже встигли заслужити довіру аграріїв з різних регіонів і позитивні відгуки. Слово власникам цієї техніки.

Віталій Кабаченко, заступник директора ТОВ «Ліана», Запорізька область:

– Вирощуємо пшеницю, ячмінь, соняшник, кукурудзу на площі понад 1000 га. На 50% площ застосовуємо традиційну технологію, і ще на 50% – мінімальну (купили відповідний посівний комплекс). Минулого року придбали в «Агроспейсі» дисковий лущильник Softer 6 PS – вибрали його, спираючись на оптимальне співвідношення ціни і якості. Він дешевший за аналогічні агрегати, представлені на ринку, але анітрохи їм не поступається! Встигли обробити їм більше 500 га. Агрегатуємо цю техніку з трактором потужністю 230 к.с. Нам дуже подобається робота Softer – оціню її на «5» за 5-бальною шкалою. Працювали на швидкості 10 км/год, обробляли ґрунт на глибину 8 і 10 см – чудесно подрібнює стерню, буквально перетворюючи на «кашу». Softer прекрасно себе показав в роботі і на сухому, і на сирому ґрунті. В цілому ми їм дуже задоволені!

Олександр Дорошенко, директор ТОВ «Алігатор», Дніпропетровська область:

– Обробляємо 2000 га, вирощуємо за мінімальною технологією соняшник, кукурудзу, ячмінь, пшеницю. У господарстві з 2017 року працює дисковий лущильник Softer 8 PS. Проводимо їм подрібнення стерні і дискуємо, а передпосівну обробку здійснюємо культиватором. Softer 8 PS просто відмінно працює – а до нього ми працювали різними агрегатами, так що є з чим порівняти. Подрібнює стерню, витримує глибину обробітку на «5» з «5» балів (проводимо обробіток на глибину 8 см). Агрегатується з трактором FENDT 933 Vario (потужністю 330 к.с.). Найефективніше працює на швидкості 12-14 км/год., хоча за нашим досвідом, швидкість роботи можна збільшувати до 16-17 км/год. (за необхідністю). Єдине зауваження, на Softer довелося міняти підшипники на катках. Втім, сервісна служба «Агроспейс» поміняла підшипники дуже швидко (по гарантії), і більше це питання не виникало. Компанія завжди оперативно і якісно вирішує усі проблеми. Якщо нам треба, хлопці можуть приїхати і о 5 ранку, ми це дуже цінуємо!

Сергій Салатенко, агроном ФОП «Вікторія», Миколаївська область:

– Наше підприємство займається рослинництвом на площі 7500 га, вирощуємо пшеницю, ячмінь озимий, соняшник, горох. Softer 8 PS придбали зовсім нещодавно – восени 2017 року, тому встигли обробити їм тільки 400 га. Провели передпосівний обробіток під озимі культури, перші враження про роботу лущильника позитивні. Відзначу, що перед тим, як придбати Softer 8 PS, ми порівнювали його з дискатором відомого європейського бренду, який коштує набагато дорожче. І ви знаєте – Softer впорався не гірше! Якщо оцінювати цей агрегат за 5-бальною шкалою, поставлю йому тверду «4+». Добре подрібнюю стерню і якісно готує посівне ложе для озимини, досить точно витримує глибину обробітку. Агрегатували його з трактором 400 к.с., працювали на швидкості до 14 км/год. До сервісного обслуговування в «Агроспейс» ніяких претензій немає – реагують оперативно, працюють якісно.

«Компанія «Агроспейс» пропонує зручні схеми фінансування купівлі техніки – в кредит або лізинг, забезпечує своїх клієнтів в усіх регіонах України сервісним обслуговуванням і оперативно поставляє оригінальні запчастини», – підкреслив керівник відділу продажів техніки Василь Суховєєв.

З питань придбання дискових лущильників  Softer звертайтеся за телефоном: (056) 372 51 24 або до регіональних менеджерів «Агроспейс».

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також

Ще немає новин у цій стрічці ...