Новини    27 червня 2018 10:12

Українське морозиво полюбили у 50 країнах світу


У високій якості вітчизняних солодощів переконують й цифри: наше морозиво чекають у понад 50 країнах світу. Зокрема, в Ізраїлі, Грузії, Чехії, Болгарії, Литві, Молдові тощо. Темпи зростання експорту лише за 5 місяців поточного року сягнули  123%, а обсяги виробництва зросли на 101,7%.  У тому, що в Україні надають перевагу винятково вітчизняному виробнику свідчить й  імпорт, який становить лише 0, 3% від обсягу виробництва. Про це повідомляють в Українській аграрній конфедерації.

За словами президента Асоціації українських виробників «Морозиво і заморожені продукти» Ігоря Бартковського, рівень споживання морозива в Україні ще далекий від ЄС чи США.

«У нас ця цифра сягає 2,3 кг на особу щороку,  тоді як в ЄС- 12,9 , а в  США понад  24 кг. Все через низьку купівельну спроможність населення, адже морозиво не є предметом першої необхідності», – переконаний президент Асоціації  Ігорь Бартковський.

Керівник Держпродспоживслужби Володимир Лапа заявив, що На державному рівні поки що відбувається формування нормативно-правового поля щодо контролю над сферою харчових продуктів. Але позитивні зрушення є:  тепер високо ризикована продукція контролюватиметься  протягом 1-2 днів, також впроваджуватимуться інструменти позапланового контролю.

Генеральний директор УАК Павло Коваль розповів, що УАК разом з іншими профільними асоціаціями планує розробити власні стандарти й запровадити приватні сертифікати громадських асоціацій, які  не лише підтверджуватимуть державні норми якості й безпечності виробництва, а й гарантуватимуть їх. Такі сертифікати від ГО в Україні стануть гарантією якості, яка прийнята у всьому світі.

Читайте також

Ще немає новин у цій стрічці ...