Новини    23 жовтня 2018 15:14

Україна збільшує імпорт пальмової олії


У 2017/18 сезоні ключові світові виробники соняшникової олії – Україна пішла шляхом збільшення обсягів імпорту пальмової олії. Про це кажуть аналітики компанії «УкрАгроКонсалт».

«В Україні зростання закупівель пальмової олії спостерігається останні три сезони. 2017/18 маркетинговий рік закінчився з показником 234 тис. тонн, однак це майже в два рази менше в порівнянні з рекордним обсягом імпорту в 2007/08 сезоні, коли було закуплено 430 тис. тонн», – кажуть фахівці.

На думку експертів, цінова кон’юнктура ринків рослинних олій «грає на руку» пальмі, роблячи її більш конкурентоспроможною за рахунок низького рівня цін.

«Ефект також посилюється збільшенням різниці в ціні між соняшниковою та пальмовою олією, яка в поточному сезоні сягнула 130-160 дол./тонн», – повідомляють аналітики УкрАгроКонсалт.

Та додали, що влада Малайзії та Індонезії – основні світові виробники пальмової олії, часто використовують доступні механізми регулювання і просування свого продукту, а значить, в короткостроковій перспективі ринку соняшникової олії не варто чекати зміцнення своїх позицій.

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!
Ще немає новин у цій стрічці ...