Новини    10 квітня 2025 18:23

Україна запрошує Європу інвестувати в критичні ресурси та енергетику майбутнього


Прем’єр-міністр України Денис Шмигаль під час бізнес-форуму в Брюсселі 10 квітня закликав європейські країни інвестувати у критично важливі сировинні ресурси, а також у сферу відновлювальної енергетики. За його словами, Україна володіє унікальним потенціалом, який може стати рушієм нової індустріальної революції в Європі, забезпечуючи стабільність, енергію та стратегічну сировину на континенті.

Про це розповідає AgroReview.

Україна активно позиціонує себе як стратегічного партнера для Європейського Союзу у сфері критично важливих ресурсів і зеленої енергетики. Про це прем’єр-міністр Денис Шмигаль заявив 10 квітня під час бізнес-форуму в Брюсселі.

Глава уряду підкреслив, що Україна володіє другим за обсягами запасом газу в Європі, а її підземні сховища є найбільшими на континенті та здатні збільшити загальну енергетичну ємність ЄС на 25%. До того ж, українська енергомережа вже синхронізована з європейською, що відкриває нові можливості для енергетичного партнерства.

«Ми маємо величезний потенціал у сфері відновлюваної енергетики, водню й біометану. Критично важливі сировинні ресурси – ще один сектор, куди ми запрошуємо європейські інвестиції. Це шанс для Європи зменшити залежність від ресурсів, які постачаються з-за меж континенту», – заявив Шмигаль.

Прем’єр наголосив, що нині Європейський Союз значну частину стратегічної сировини імпортує з інших регіонів, однак Україна здатна змінити цю ситуацію. Європейські підприємства, за його словами, можуть отримати надійне джерело постачання у межах самого континенту, що стане основою нової індустріальної епохи.

Окрему увагу Шмигаль приділив масштабам майбутнього відновлення України. За оцінками Світового банку, на реалізацію проєктів із відновлення та модернізації країни протягом наступного десятиліття потрібно понад 524 мільярди доларів США. І це відкриває безпрецедентні можливості для європейського бізнесу.

«Сьогодні Україна – це не просто країна, що воює. Це – центральна точка, навколо якої вибудовується нова геометрія Європи. Ми – не буферна зона. Ми – не сіра зона. Ми – нова можливість для Європи віднайти свою ідентичність», – заявив прем’єр.

Він підкреслив, що Україна готова стати постачальником безпеки, енергії, критичних ресурсів та цифрових інновацій для ЄС, що зробить її ключовим елементом нової економічної архітектури Європи.

Новини за темою:  Астарта збільшила експорт цукру в 4 рази у 2024 році: результати та плани агрохолдингу

Паралельно віцепрем’єрка з європейської та євроатлантичної інтеграції Ольга Стефанішина повідомила про технічні консультації між Україною та США щодо угоди про корисні копалини. Вони відбудуться 11 квітня у Вашингтоні. Стефанішина наголосила, що жоден із пунктів цієї угоди не суперечитиме міжнародним зобов’язанням України перед ЄС.

«Я дійсно можу підтвердити, що нічого в угоді не може обговорюватися з Україною таким чином, щоб це підривало наявні зобов’язання України, включно з фінансовими», – заявила вона.

Голова МЗС України Андрій Сибіга додав, що документ із США проходить юридичний аналіз на відповідність українському законодавству і має враховувати інтереси обох країн.

Україна чітко демонструє своє прагнення стати енергетичним і ресурсним центром Європи та закликає партнерів не зволікати з конкретними інвестиційними кроками.

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також

Ще немає новин у цій стрічці ...