Новини    11 квітня 2018 09:58

Україна вийшла на третє місце серед найбільших постачальників агропродукції в Туреччину


За результатами 2017 року Україна стала третім найбільшим постачальником агропродовольчої продукції до Туреччини. Про це повідомляє Асоціація «Український клуб аграрного бізнесу».
«Україна все більше розширяє асортимент продукції, що постачається в Туреччину, диверсифікуючи товарні позиції. Якщо ще п’ять років тому до Туреччини поставлялося 126 видів агропродовольчої продукції, то у 2017 їх було вже 145. Вдалося розпочати реалізацію бобових і соєвої макухи, маргарину, солоду і солодових екстрактів, виноградних вин, вермутів і пива, а також горіхів», – прокоментувала аналітик зовнішньої торгівлі агропродовольчою продукцією Асоціації «Український клуб аграрного бізнесу» Дар’я Гриценко.
Україна зайняла 7,2% в структурі турецького імпорту продукції АПК, поступаючись лише США і Росії».
За останні п’ять років експорт з нашої країни зріс на $240,6 млн, а імпорт впав майже наполовину – на $262,5 млн або на 47%.
Туреччина є одним з найбільших торгових партнерів України та займає шосте місце серед покупців та третє місце серед постачальників агропродовольчої продукції.
Торговельне сальдо агропродукції між Україною та Туреччиною позитивне для нашої країни. Так, у 2017 році було експортовано вітчизняної агропродовольчої продукції на суму $928,9 млн, в той час як імпорт з Туреччини склав $293,1 млн.
Основними статтями експорту агропродовольчої продукції з України до Туреччини є соєві боби (30% у структурі), кукурудза (11%), соняшникова олія (11%), пшениця (11%), а також висівки (9%).
За останні 5 років суттєвий прорив відбувся у поставках вершкового масла, цукру і бобових. Так, за результатами 2017 року було реалізовано цукру на $24,5 млн, масла на $24,2 млн, а також свіжих бобових на $20,1 млн і охолоджених бобових на $15,3 млн.

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також

Ще немає новин у цій стрічці ...