Україна у жовтні збільшила імпорт дизпального на 18,4%

У жовтні 2024 року обсяги імпорту дизельного пального до України зросли на 18,4% у порівнянні з вереснем
Про це повідомляє “Нафторинок“.
За цей період зросли обсяги постачання дизпального морськими шляхами (+9,3%) та залізницею (+27,1%). Обсяги імпорту дизеля автотранспортом також збільшилися на 1%, однак частка автопостачань зменшилася на 2 в.п., досягнувши 11,7%.
Найбільшу частку у структурі постачань дизпального зайняв залізничний транспорт, на який припадало 35,3% імпорту — на 2,4 в.п. більше, ніж у вересні.
Крім того, середньодобові обсяги імпорту дизельного пального зросли на 14,6% порівняно з попереднім місяцем, що свідчить про посилення активності на ринку пального України.
Нагадаємо, Президент України Володимир Зеленський підписав зміни до Податкового кодексу, які передбачають суттєве підвищення акцизів на бензин, дизельне пальне та зріджений газ.