Новини    21 серпня 2018 12:25

Україна та ОАЕ збільшать співпрацю в агросекторі


Восени цього року планується підписання Меморандуму про взаєморозуміння між Міністерством аграрної політики та продовольства України та Міністерством з питань зміни клімату та захисту навколишнього середовища Об’єднаних Арабських Еміратів у сфері сільського господарства та продовольства. Мета якого – сприяння активізації двостороннього торговельно-економічно та інвестиційного співробітництва в агросфері.  Про це йшлось під час зустрічі заступника Міністра аграрної політики та продовольства України з питань євроінтеграції Ольги Трофімцевої та заступником голови Еміратської частини Міжурядової комісії, заступником Міністра закордонних справ і міжнародного співробітництва Мохаммеда Шараф.

«За результатами 2017 року товарообіг аграрними та харчовими товарами між Україною та ОАЕ склав $180 млн, з яких $170 млн припадає саме на експорт українських продуктів. Ми раді відмітити позитивну динаміку в розвитку наших торговельних відносин та продовжуватимемо нашу активну співпрацю з колегами з ОАЕ для того, щоб обсяги двосторонньої торгівлі зростали і надалі. При цьому, ми вбачаємо значний потенціал у реалізації двосторонніх проектів в АПК, від зеленої енергетики та зрошування до логістики та інфраструктури»,- про це заявила Ольга Трофімцева.

Вона додала, що важливим завданням у торговій площині є диверсифікація товарної структури як українського експорту до ОАЕ, так і нашого імпорту з цієї країни. Як зазначила Ольга Трофімцева, серед товарних груп, які можуть в більших обсягах експортуватись на ринок ОАЕ, є мед, кондитерські вироби та вироби з шоколаду, м’ясо та субпродукти, овочі та фрукти, бобові та вироби з них, весь спектр органічних продуктів та багато інших.

Зі свого боку Мохаммед Шараф додав, що ОАЕ дійсно бачать в Україні дуже сильного гравця на світових аграрних та харчових ринках і цінують нашу країну як надійного партнера, який може ефективно та на основі довгострокових взаємовигідних відносин бути важливою складовою забезпечення продовольчої безпеки ОАЕ.

Довідково: Експорт українських аграрних товарів до ОАЕ становив $170,2 млн у 2017 році. Ключові товари: олія – $57,8 млн, яйця пташині – $30,1 млн, насіння масляничних культур – $28,9 млн, м’ясо та субпродукти з нього – $19,1 млн, зернові злаки – $9,7 млн, овочі – $3,6 млн, цукор – $2,2 млн. Імпорт становив майже $10 млн: чай та кава – $9,1 млн, тютюн – $0,5 млн, ефірні масла – $0,3 млн.

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!
Ще немає новин у цій стрічці ...