Новини    29 жовтня 2018 16:04

Україна та Білорусь планують налагодити спільне виробництво сільгосптехніки


Під час засідання українсько-білоруської Робочої групи щодо збільшення взаємної присутності на ринках Білорусі та України сільськогосподарської, харчової та іншої продукції сторони обговорили кроки щодо постачання та налагодження спільного інвестиційного виробництва пріоритетних видів техніки, розширення коопераційних зв’язків між машинобудівниками обох країн. Про це повідомляє прес-служба Міністерства агарної політики та продовольства України.

«Україна та Білорусь зацікавлені у поглибленні двосторонньої торгівлі сільськогосподарською та харчовою продукцією, а також у розвитку співпраці за такими напрямами, як: ветеринарний і продовольчий нагляд, племінне тваринництво, державне сортовипробування та охорона прав на сорти рослин, с/г машинобудування та науково-технологічна діяльність», – йдеться у повідомленні.

Окрім питання машинобудування, українська сторона запропонувала

  • розглянути можливість імпорту української кукурудзи у зв’язку з недостатнім урожаєм цієї продукції в Білорусі
  • ветеринарним службам країн продовжити роботу щодо внесення українських підприємств до реєстру компаній, які мають право експорту продукції до країн Євразійського економічного союзу, в тому числі до Республіки Білорусь.
  • активізувати взаємовигідне співробітництво у галузі племінного тваринництва (зокрема, у реалізації племінних ресурсів ВРХ, овець), а також у галузі селекції, насінництва та розсадництва і у галузі сортовипробування і охорони прав на сорти рослин.

За результатами зустрічі сторони домовилися про проведення чергового засідання в 2019 році – в Україні.

Довідково:

Частка Білорусі в загальній структурі зовнішньоторговельного обігу продукції агропромислового комплексу України за січень-серпень 2018 року становить 2,7%. Товарообіг між Україною та Білоруссю за січень-серпень 2018 року становить $410,2 млн (збільшився на 25,1% або на $82,3 млн порівняно з аналогічним періодом 2017 р.).

Експорт української сільськогосподарської продукції до Білорусі за січень-серпень 2018 року становить $379,4 млн (показник збільшився на 23,6% або на $72,4 млн проти січня-серпня 2017 року). Імпорт сільськогосподарської продукції з Білорусі за січень-серпень 2018 року становить $30,8 млн (показник збільшився на 46,9% або на $9,8 млн проти січня-серпня 2017 року).

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!
Ще немає новин у цій стрічці ...