Новини    11 жовтня 2017 15:51

Україна не квапиться імпортувати турецькі помідори


За кілька днів ціни на тепличні овочі в Україні підскочили на 30%. Вартість огірків на гуртових ринках досягла 18-21 грн/кг, помідорів — 18-24 грн/кг. В порівнянні з минулим роком, ціни на продукцію також збільшились на 25-30%, свідчать дані Інфо-Шувар.

«Тепличні овочі завжди стрімко дорожчають з початку жовтня, — пояснює Тетяна Гетьман, експерт плодоовочевого ринку Східної Європи. — В цей період суттєво скорочується світловий день, вибірки в теплицях падають. Та і загальна пропозиція тепличних овочів в українських господарствах цього сезону була меншою, тому ціни на огірки та томати тримаються на високому рівні», — коментує ситуацію Тетяна Гетьман, експерт плодоовочевого ринку Східної Європи.

Очікується, що в найближчі дні зростання цін посилиться, сезон в теплицях майже добігає кінця.

На початку тижня великі господарства вже підняли ціни на помідори до 21 грн/кг, а огірок пропонується не дешевше 20 грн/кг.

Імпортери за зростанням цін лише спостерігають і не квапляться масово завозити овочі з Туреччини. Стриману позицію трейдери пояснюють високими цінами в самій Туреччині. До того ж, зберігаються ризики валютних коливань в Україні.

У порівняно з 2016 роком подорожчали не лише тепличні овочі, але і сезонні. Борщовий набір виріс в ціні на 60-80%.

Ще немає новин у цій стрічці ...