Новини    23 квітня 2018 10:57

Україна може збільшити транзит зернових по Дністру на 0,5 млн тонн


Представники Міністерства інфраструктури й ДП «Адміністрація морських портів України» (АМПУ) на спільній нараді погодили рішення про відкриття пункту пропуску на річці Дністер на кордоні України і Молдови в районі населеного пункту Паланка. Про це повідомила прес-служба АМПУ.

«За попередніми підрахунками молдавської сторони, це дасть можливість перевантажувати додатково 300-500 тис. тонн зернових щорічно через Білгород-Дністровський порт. З цією метою ми готуємо інформацію про гарантовані глибини на річці Дністер», – зазначив начальник філії АМПУ «Днопоглиблювальний флот» Сергій Бомчак.

За даними АМПУ, Білгород-Дністровський порт в першому кварталі 2018 року скоротив вантажообіг в порівнянні з аналогічним періодом минулого року на 26,1% – до 76,76 тис. тонн. За звітний період порт не переобтяжував зернові вантажі.

Білгород-Дністровський морський порт розташований в південно-західній частині Одеської області в 20 кілометрах від Чорного моря на березі Дністровського лиману на північному заході від Дністровсько-Царгородського гирла. Кількість вантажних причалів – 9, довжина вантажного причального фронту – 1196,5 м. Згідно з реєстром АМПУ, єдиним оператором порту є ДП «Білгород-Дністровський морський торговельний порт».

Білгород-Дністровський морський порт в 2017 році скоротив вантажообіг в порівнянні з 2016 роком на 23,9% – до 352,41 тис. тонн. Питома вага порту в вантажообігу морпортів України склала 0,26% проти 0,35% в 2016 році.

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також

Ще немає новин у цій стрічці ...