Україна завершує підготовку до переговорів із Євросоюзом про укладення «промислового безвізу», який значно спростить інтеграцію в європейську економіку.
Про це повідомив прем’єр-міністр Денис Шмигаль.
Що таке «промисловий безвіз»
Ця угода передбачає взаємне визнання сертифікації продукції між Україною та ЄС. У результаті:
- зменшиться бюрократія;
- скоротиться час виходу українських товарів на ринок ЄС;
- збільшаться можливості для експорту.
Прем’єр-міністр України Денис Шмигаль заявив, що для початку офіційних переговорів залишилося ухвалити один законопроєкт, який уряд подасть до парламенту найближчим часом.
Україна вже активно співпрацює з ЄС
Наразі 60% всього українського експорту спрямовано до ЄС. У 2024 році обсяг експорту до країн Євросоюзу сягнув 25 млрд доларів.
Такий успіх частково зумовлений «економічним безвізом», який дозволяє експортувати більшість товарів без мит і тарифів. Уряд планує обговорити з ЄС продовження цієї угоди та закріплення її на постійній основі через зміну Угоди про асоціацію.
Інші безвізи з ЄС
Окрім «промислового» та «економічного безвізів», Україна розвиває:
- «Транспортний безвіз»: українським автомобільним перевізникам не потрібні спеціальні дозволи для перевезень до ЄС. У 2024 році експорт автомобільним транспортом перевищив 10 млн тонн на суму 14,7 млрд доларів.
- Митний та прикордонний контроль: Київ веде перемовини з ЄС щодо запровадження спільного контролю. Модель, яку узгоджують із Польщею, планується розширити на інших сусідів України.
«Промисловий безвіз» стане ще одним кроком до економічної інтеграції України з ЄС, відкривши нові можливості для українських виробників і полегшивши торгівлю з європейськими партнерами.
Підписуйся на наш Telegram. Стеж за новинами у зручному форматі!