Новини    03 липня 2018 15:57

UKRAVIT посилив свої позиції на ринку агрохімічних препаратів


Український ринок мікродобрив, засобів захисту рослин і регуляторів росту щорічно зростає на 10–15%. Але насиченість ринку контрафактними та неякісними препаратами і необачне внесення у ґрунт цих сполук здатне наробити багато шкоди. Край цій недобрій практиці покладе провідний вітчизняний виробник агрохімії — група компаній UKRAVIT, відкривши найсучасніший науково-дослідницький центр «Інститут здоров’я рослин».

Що вкладають

Як зазначає власник групи компаній UKRAVIT Віталій Ільченко, відкриття Інституту здоров’я рослин стало логічним продовженням 18-річного розвитку групи. UKRAVIT, яка починала з невеликого агрохімічного підприємства, стала лідером у своєму сегменті у Східній Європі, найбільшим за асортиментом продукції, сертифікованої за стандартами ISO і HACCP. Поступово формувалася команда з найкращих фахівців, дослідників та вчених, і питання запровадження у виробництво власних розробок було логічним. Незважаючи на жорстку конкуренцію з боку глобальних гравців, частка UKRAVIT на українському ринку агрохімії вже становить 8%. Цього року UKRAVIT планує запустити додатково шість виробничих цехів і подвоїти свої виробничі потужності. Загальні інвестиції з 2014 року (коли виробництво було на рівні 2000 т) вже сягнули $20 млн. До кінця 2018-го буде інвестовано ще близько 50 млн гривень.

Саме в Інститут здоров’я рослин UKRAVIT вклала близько $7 млн і надалі планує вкладати в розвиток наукової бази не менше 10% щорічного прибутку (світові виробники агрохімічної продукції вкладають у науку 5–10% свого прибутку). «Інститут не має безпосереднього відношення до нарощування обсягу виробництва. Його завдання — допомогти аграріям отримувати гарний врожай, без залишків пестицидів та інших речовин», — зазначає Ільченко. Крім того, за його словами, перевагою UKRAVIT ще до відкриття Інституту було і залишається те, що компанія, на відміну від багатьох імпортерів, пропонує не продукт, а технологію використання агрохімічних препаратів. Новий Інститут буде адаптувати існуючі та новітні технології для суто українських умов і навіть до умов окремих господарств.

Що пропонують

За словами начальника відділу розвитку продуктів та сервісів мікродобрив UKRAVIT Agro Сергія Адаменка, вже зараз компанія виробляє більше 30 видів тільки рідких мікродобрив, які є унікальними продуктами. Але це не головне: UKRAVIT може запропонувати повну діагностику ґрунту і безпосередньо рослин у період вегетації та надати партнеру детальні рекомендації щодо відновлення ґрунту і поліпшення родючості. «Ми працюємо у системі win-to-win, головне не просто продати продукцію, а досягти взаємної вигоди. Прибуток отримує клієнт, який має з кожної вкладеної у наші засоби і рекомендації гривні 3–15 гривень ефекту, прибуток маємо ми», — зазначає Адаменко. Новий Інститут відкриває нові можливості. У Східній Європі є подібні заклади, розповідає Адаменко, але вони вузкопрофільні, спеціалізуються лише на окремих продуктах. «Ми досліджуємо і мікродобрива, і засоби захисту рослин, проводимо комплексні дослідження ґрунтів, надаємо сервіс по багатьох напрямах», — підкреслює він. Зокрема Інститут має можливість робити аналізи ґрунту, води, рослин, насіннєвого матеріалу, визначати склад пестицидів та агрохімікатів на атомарному рівні. За словами співробітників закладу, всі аналізи робляться у стислі терміни — 20–30 хвилин. Трошки довше — дві-три години — триває підготовка зразків для аналізу. Аграрій може провести аналізи, дізнатися «історію» кожного поля (як і коли застосовувалися там препарати) та отримати рекомендації протягом робочого дня. Як запевняє заступник директора UKRAVIT Agro Лілія Ільченко, не існує обмежень щодо розміру господарств, які зможуть звертатися до Інституту, — його послуги доступні як для агрохолдингів, так і для невеликих фермерських господарств. «Вартість аналізу все одно буде меншою, ніж збитки при втраті врожаю», — зауважує вона. Інститут оснащений найновітнішим обладнанням, яке обирали за рекомендацією провідних вчених.

Що кажуть

Для дистриб’юторів продуктів UKRAVIT відкриття Інституту здоров’я рослин стало безперечною конкурентною перевагою.

«Завдяки Інституту, який відкрила UKRAVIT, ми можемо повністю розкрити весь потенціал препаратів, що випускаються на території України, і довести їх до кінцевого споживача у повному комплексі послуг», — впевнений представник компанії «А+Сервіс» Вадим Мочалов. Тепер можна оперативно провести будь-який аналіз і надати аграрію наукову, детальну консультацію щодо корекції використання препаратів, встановити причину, якщо щось пішло не так, додає він. Самі аграрії були дуже задоволені тим, що тепер є вітчизняний виробник, який відповідає за свою продукцію, починаючи від розробки препарату до його практичного застосування. «Зараз ми використовуємо і продукти глобальних компаній, і компанії UKRAVIT Agro. І вже переконалися у високій надійності та якості останніх, вони нічим не поступаються світовим брендам, — розповідає директор «Дослідного господарства «Івківці» Іван Ромашкан. Після відкриття Інституту, планує він, фахівці господарства зможуть набувати тут практичного досвіду і наочно дивитися на результати досліджень.

Що бачать

На думку керуючого директора компанії Chemical Elements Іллі Леоненка, відкриття Інституту здоров’я рослин — це питання існування агрохімічної промисловості України як такої. «Безпрецедентним є те, що вітчизняна приватна компанія вклала гроші не у придбання нерухомості за кордоном, а у створення найсучаснішого науково-практичного центру. Це нова планка корпоративної культури», — щиро радіє він. Але треба дивитися ширше: відкриття такого центру, де можна тестувати будь-як зразки, дає поштовх для хімічної, фармацевтичної та харчової галузей, додає Леоненко. Як підкреслює науковий керівник Інституту здоров’я рослин Ліон Штейберг, новий заклад вже виходить за межі окремої компанії, здатен і буде виконувати завдання загальнодержавного рівня. Адже найсучасніша інструментальна база Інституту дозволяє швидко відслідковувати контрафактні добрива, засоби захисту рослин, стимулятори і регулятори росту тощо. У ЄС частка такого контрафакту оцінюється у 10–15% від загального споживання, а в Україні вона доходить до 40% ринку. Зараз держава часто не має уявлення, що використовується на полях, не отримують коректної інформації і самі агропідприємства. На базі Інституту будуть розроблені та протестовані програми боротьби з контрафактом і буде можливість нарешті відділити сумлінних постачальників від несумлінних.

ТЕКСТ: МИХАЙЛО ДИКАЛЕНКО      ФОТО: ОЛЕКСАНДР ЛАРИЧКІН

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також

Ще немає новин у цій стрічці ...