Новини    16 липня 2021 07:01

Українська органічна лохина може з’явитися на ринку Скандинавії

Сезон збору врожаю лохини в українських господарствах вже у самому розпалі. Попри нетипові погодні умови навесні та в першій половині літа, виробники налаштовані доволі оптимістично.

Як повідомляє асоціація «Ягідництво України», деякі з них навіть планують підкорювати нові зовнішні ринки збуту. Зокрема, компанія Organic blueberry farm «BigBlue» домовляється про поставку пробної партії органічної лохини до Скандинавії. 

Тренд на органічну продукцію продовжує набирати обертів по всьому світу. Зокрема в Британії і Нідерландах відсоток органічної продукції вже складає 5%, а в Німеччині досягає 15%.

Читайте: Які українські ягоди найвигідніше експортувати в Китай

У 2020 році через погодні негаразди та приморозки українські фермери втратили значну частку врожаю лохини. Наприклад, виробництво «BigBlue» впало на 60%, тоді як цього року втрати від погодних умов не перевищують 10%.

 «Які сорти показали цього року краще? Про це ще рано говорити, але візуально все виглядає досить непогано. Вже зібрано сорти «Дюк», «Спартан». Чудова ягода за розміром, структурою і смаком. Деякі ягоди сорту «Спартан» досягали 30 мм, що для цього сорту є достатньо серйозним показником», — зазначив Науменко.

Першу партію зібраної лохини компанія продає в Україні за діючими контрактами в роздрібних мережах.

Organic blueberry farm «BigBlue» — офіційно зареєстрована торгова марка від СВК «Ягідки». Органічна ферма була створена в 2016 році під Києвом (с.Хмільна). Вона сертифікована за системою Organic Standard та Global GAP.

Раніше Landlord повідомляв, що італійські фермери виростили найбільшу у світі черешню. Вага ягоди — 33 грами.

Читайте також

Ще немає новин у цій стрічці ...