Новини / Садівництво     28 січня 2020 15:31

Українські яблука не витримують конкуренції з Китаєм

У Піднебесній вродили яблука: висока пропозиція призвела до стрімкого падіння цін на азійських ринках та зробила вітчизняний товар менш конкурентним.

Українським яблукам у сезоні 2019/20 важко конкурувати з китайськими на ринках Південно-Східної Азії, повідомляють аналітики EastFruit.

Це пов’язано з високим урожаєм яблук у Китаї, а також із забороною на їх постачання до Росії, яка є одним з найбільших імпортерів яблук з Піднебесної.

Разом із тим, рекордний урожай яблук зібрали в США, які є головним постачальником преміального яблука на ринки країн Південно-Східної Азії, зазначає Андрій Ярмак, економіст інвестиційного департаменту Продовольчої та сільськогосподарської організації ООН (ФАО).

Читайте: 18 країн у цьому сезоні купують українські яблука

Через підвищення пропозиції ціни на яблука на ринку Південно-Східної Азії впали. Разом із тим, зменшилось виробництво яблук у Європі. Тож оптові ціни на яблуко експортних сортів, таких як «Голден Делішез» і «Гала», в Україні та Польщі зросли більш ніж у півтора рази, що зробило цей ринок непривабливим для експортерів.

На думку експертів, ситуація може змінитися вже в наступному сезоні, якщо урожай яблук в ЄС і Україні повернеться до звичайного рівня.

Як повідомлялось, ціна на яблука в Україні стрімко знижується: за тиждень на 20%.

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також