Новини / Політика     24 червня 2022 18:05

Україні важливо отримати потужне протикорабельне озброєння – Денис Марчук

Експерти розраховують від партнерів на більшу протикорабельну зброю та дипломатичну допомогу в деблокаді

Ми не довіряємо росії, тому важливо, щоб домовленості по розблокуванню портів не били по нашій безпеці.

Про це заявив заступник голови Всеукраїнської Аграрної Ради Денис Марчук, пише видання Коментарі.

Марчук підкреслив, що Україні потрібні гарантії відповідальних країн та план дії якщо росія  здійснить висадку десанту, а кораблі з продовольчими вантажами  зазнають обстрілів.

“Існують довірчі стосунки між українським та турецьким керівництвом. І якщо вдасться в результаті переговорів розблокувати наші порти – це матиме позитивні наслідки для всіх. Але важливо, щоб ці домовленості не били щодо нашої безпеки. Якщо в рамках чотиристоронньої робочої групи (ООН, Україна, Туреччина, Росія) буде сформовано дорожню карту, яка гарантуватиме безпеку та безперешкодний експорт – це можна лише вітати”, – сказав Денис Марчук.

Тому протикорабельне озброєння це своєрідна гарантія безпеки. І можливість самостійно розблокувати окуповані порти військовим шляхом, якщо не вийде дипломатичним.

“У глобальному сенсі нам, звичайно, потрібні переговори не просто про розблокування портів, а й про світ як такий. Вже за кілька тижнів Україна увійде до процесу збирання озимини. При прогнозах у 60 млн тонн зернових та олійних культур нам необхідно вже сьогодні мати чіткий план, як ми вивозитимемо надлишки. Можливості повноцінно зберігати весь урожай – ми не маємо. Значна частина відповідних складів у нас на територіях, де йдуть бойові дії, або які тимчасово окуповані. Тих, хто залишився, точно недостатньо. Тому, звичайно, важливими є будь-які результативні переговори – як для дебокладів наших портів, так і для припинення бойових дій”, – зазначає Денис Марчук.

Нагадаємо, за 2 місяці Україна суттєво наростила темпи експорту зернових.

Landlord раніше повідомляв, стали відомі ціни по яким росіяни намагаються скупити зерно на Херсонщині.

Марковська Катерина

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також