Новини    19 грудня 2021 14:02

Україна збільшила імпорт добрив

За минулий місяць імпорт азотних добрив в Україну становив 275 тис. тонн на суму $136 млн

За підсумками листопаду 2021 року, експорт азотних добрив з України становив 105 тис. тонн на суму $62 млн. Про це повідомляє пресслужба УКАБ.

Постачання відбувалися до Румунії, Болгарії, Аргентини, Італії, Угорщини та деяких інших країн. Найбільше було відправлено за кордон карбаміду – 63 тис. тонн. Також було експортовано 25,5 тис. тонн карбамідо-аміачної суміші (КАС) та 16 тис. тонн вапняково-аміачної селітри (ВАС).

Згідно з даними Держмитниці,  КАС було експортовано за середньою ціною $317/т, тоді як його вартість на внутрішньому ринку України в цей період становила не нижче  $600/т без ПДВ. Таким чином, це може бути свідченням демпінгового експорту дефіцитного товару.

«Ціни на азотні добрива за 2021 рік зросли в 3 рази, в першу чергу  через здорожчання вартості природнього газу. В результаті на світовому та українському ринку очікується певний дефіцит азотних добрив. У відповідь на це деякі країни виробники азотних добрив почали обмежувати експортні поставки, визначаючи пріоритетом забезпечення своїх внутрішніх ринків, зокрема сільськогосподарських виробників», – заявив генеральний директор УКАБ Роман Сластьон.

Разом з тим,  за минулий місяць імпорт азотних добрив в Україну становив 275 тис. тонн на суму $136 млн.

«Такий обсяг імпорту значно перевищує показники попередніх місяців і зумовлений високою вартістю добрив на внутрішньому ринку України, а також певним дефіцитом азотних добрив на фоні надзвичайно високої вартості основної сировини для їх виробництва  та стримуванням продажів вітчизняними виробниками», – пояснив експерт.

Найбільше Україна імпортувала аміачної селітри – 82 тис. тонн, карбаміду – 70 тис. тонн, карбамідо-аміачної суміші (КАС) – 55 тис. тонн, безводного аміаку – 37 тис. тонн та сульфату амонію – 29 тис. тонн. Основними постачальниками азотних добрив в Україну в минулому місяці стали: Білорусь,  Узбекистан, Російська Федерація, Казахстан, Польща, Болгарія, Литва, Грузія, Латвія та Туркменістан.

Раніше Landlord повідомляв, що в Україні закінчуються мінеральні добрива.

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також

Ще немає новин у цій стрічці ...