Новини / Трейдинг     06 лютого 2019 16:30

Україна за місяць вичерпала квоти на безмитні поставки цукру до ЄС

За перший місяць 2019-го Україна вичерпала всі квоти на безмитні поставки цукру до ЄС – 20 тис. тонн. Найбільше солодкого товару з-поміж європейських країн купували Італія, Іспанія, Литва, Польща та Швейцарія. Усього за січень цього року Україна продала 41 тис. тонн цукру.

Про це повідомляє прес-служба «Укрцукру».

Такі темпи експорту українського цукру свідчать про пріоритетність цього напрямку для українських аграріїв.

«Особливо з огляду на логістичну близькість та загальносвітовий дефіцит. Останній очікують наступного 2019/2020 МР», –  пояснила Руслана Бутило, заступниця голови правління НАЦУ «Укрцукор».

Для закріплення на європейському ринку, Руслана Бутило радить українським виробникам збільшувати якість продукту. Також конкурентною перевагою буде розширення асортименту.

ЧитайтеТоп-10 експортерів цукру в 2018 році

Крім європейських країн левову частку закупівель вітчизняного цукру зробили Румунія та Азербайджан. Перша імпортувала 17% від сумарного обсягу поставок, Азербайджан – 10%.

За вересень-січень 2018/2019 маркетингового року Україна реалізувала 240 тис. тонн цукру. Це – на 4% менше ніж за аналогічний період попереднього сезону продажів.

Як раніше повідомляв Landlord, у сезоні 2018/19 виробництво українського цукру зменшилося. Компаніям вдалося виготовити 1,82 млн тонн солодкої продукції. Це – на 15% менше ніж у сезон 2017/18.

Новини        05 серпня 2019 17:30

4 причини 18% зростання ціни на цукор

Основна з причин підвищення оптово-відпускної ціни на цукор — зменшення виробництва на третину.

Ціновий прогноз на цукор оприлюднила НАЦУ «Укрцукор». Так, за її оцінками, оптово-відпускні ціни зростуть на 18%.

У Національній асоціації цукровиків України «Укрцукор» назвали чотири причини такої ситуації на ринку:

  • зменшення посівних площ цукорового буряка;
  • несприятливі погодні умови;
  • розповсюдження хвороб цукрових буряків у 2019-2020 роках;
  • із перших трьох причин як їх наслідок виникає четверта: зменшиться виробництво цукру.

Читайте: Укрцукор назвав 3 причини падіння виробництва цукру

У НАЦУ прогнозують, що виробництво цукру в Україні зменшиться у 2019/2020 маркетинговому році на понад третину у порівнянні із попереднім роком: до 1,1-1,2 млн т.

Як повідомляв Landlord раніше, через скорочення посівних площ цукрового буряку в ЄС підтримає ціни на цукор.

Поділися

Трейдинг        31 липня 2019 08:55

Євросоюз збільшить квоти на українське м’ясо птиці у 2,5 разу

Підписано Угоду між Україною та Євросоюзом про збільшення квоти для українських експортерів м’яса птиці, передбаченої Угодою про асоціацію між Україною та ЄС.

Про це повідомляє прес-служба Мінекономрозвитку.

Зазначену Угоду підписав 30 липня міністр економічного розвитку і торгівлі Степан Кубів. Згідно з нею річна квота на м’ясо птиці та перероблене м’ясо птиці буде поступово збільшена у 2,5 разу.

Читайте: Офіс президента: ринок землі відкриють цього року

Угода про збільшення квоти набуде чинності після ратифікації парламентами обох сторін.

Landlord раніше повідомляв про те, що Україна використала всі квоти на експорт до ЄС за 9 групами агропродукції.

Поділися

Трейдинг        26 липня 2019 09:32

Україна використала всі квоти на експорт до ЄС за 9 групами агропродукції

Пожвавлення торгівлі з Євросоюзом зумовило в Україні пришвидшення темпів закриття квот на безмитний експорт сільгосппродукції до ЄС. На сьогодні аграрії повністю використали квоти за 9 групами товарів АПК.

Про це повідомляє на своєму сайті Український клуб аграрного бізнесу.

За інформацією аналітиків УКАБ, на 22 липня закрито квоти на безмитні поставки агропродукції до ЄС за такими групами товарів: мед, цукор, крупи і борошно, оброблений крохмаль, оброблені томати, виноградний і яблучний соки, пшениця, кукурудза, вершкове масло.

Читайте: Український агроекспорт виріс на 18,6% – до $10,3 млрд

Експерти відзначають, що минулого року на відповідну дату було використано 7 квот на безмитні поставки до Євросоюзу (на ті ж товари, що й цього року, крім круп і борошна та обробленого крохмалю).

Очікується, що до кінця 2019 року Україна має використати квоти на експорт ячменю (наразі використано 79%), м’яса птиці (використання основної квоти – 75%), солоду і пшеничної клейковини (58%) та крохмалю (53%).

Landlord раніше повідомляв про те, що за період із січня до травня 2019 року експорт товарів українського АПК до ЄС порівняно з відповідним періодом 2018-го зріс на третину – на 30,8%.

Поділися

Рослинництво        23 квітня 2019 12:03

Посівні площі під цукровими буряками в Україні скоротяться на 25%

Під цукрові буряки в господарствах України у 2019 році планують відвести 205–210 тис. га, тобто порівняно з минулим роком посівні площі скоротяться на 25%.

Про це повідомляє Укрцукор.

Експерти кажуть, що після завершення посівних робіт у центральних та північних областях України, або у випадку несходження насіння чи загибелі рослин, наведені дані можуть коригуватися.

Читайте: В Україні завершується посівна ярого ячменю: засіяно 95%

Станом на 22 квітня цукровими буряками засіяно 202 тис. га. Тобто, попри низьку температуру повітря, посівна кампанія завершується, і в багатьох господарствах уже отримали перші сходи. Торік на цей момент в Україні засіяли лише половину площ, відведених під цю культуру.

Алеу 2019 році посіви цукрового буряку значно скоротилися:

  • у Вінницькій області – на 12 тис. га,
  • у Харківській та Полтавській – на 13–15 тис. га,
  • у Київській, Черкаській, Кіровоградській – у сумі на 11–12 тис. га,
  • у Тернопільській та Хмельницькій – на 10 тис. га.

«У будь-якому разі, цукрову галузь чекає один із найважчих сезонів за останні 10 років», – вважає аналітик сировинних ринків та сільського господарства НАЦУ «Укрцукор» Василь Долінський.

Landlord раніше повідомляв про те, що через скорочення посівних площ, відведених під цукрові буряки, цього року та в найближчі сезони Україна ризикує втратити ринки збуту цукру.

Поділися

Логістика        12 квітня 2019 13:40

У цукрових підприємств зростають витрати на логістику. Укрцукор просить втрутитися Президента

У зв’язку із закриттям «Укрзалізницею» деяких вантажних станцій, якi обслуговують цукровi заводи, на підприємствах галузі зростають логістичні витрати. «Укрцукор» офіційно звернувся до Петра Порошенка з проханням вирішити проблему.

Про це повідомляє прес-служба НАЦУ «Укрцукор».

«Укрзалізниця» визнала малодіяльними та закриває окремі вантажні станції на Пiвденній залiзницi Полтавської області, якими користуються українські цукровi заводи ТОВ «Фiрма «Астарта-Київ» та ПП «Ланнiвський цукровий завод». Йдеться про станцiї  Ланна, Вили, Лiщинiвка та Водяна.

Читайте: Без добрив та ЗЗР: на Рівненщині успішно вирощують органічний цукровий буряк

У зв’язку з цим на підприємствах збільшаться витрати на приймання сировини і відправлення готової продукції, що «зробить вказанi регiони логiстично непривабливими для подальшого розвитку пiдприємств та будiвництва нових об’єктiв».

Тому НАЦУ «Укрцукор» направила офіційне звернення Президенту України, Прем’єр-міністру та голові правління АТ «Укрзалізниця» з проханням не допустити закриття вантажних станцій, які обслуговують підприємства цукрової галузі.

Landlord раніше повідомляв про те, що 10 квітня у Києві презентували перший органічний сертифікований український цукор.

Поділися
Показати ще