Новини / Трейдинг     26 липня 2019 09:32

Україна використала всі квоти на експорт до ЄС за 9 групами агропродукції

Пожвавлення торгівлі з Євросоюзом зумовило в Україні пришвидшення темпів закриття квот на безмитний експорт сільгосппродукції до ЄС. На сьогодні аграрії повністю використали квоти за 9 групами товарів АПК.

Про це повідомляє на своєму сайті Український клуб аграрного бізнесу.

За інформацією аналітиків УКАБ, на 22 липня закрито квоти на безмитні поставки агропродукції до ЄС за такими групами товарів: мед, цукор, крупи і борошно, оброблений крохмаль, оброблені томати, виноградний і яблучний соки, пшениця, кукурудза, вершкове масло.

Читайте: Український агроекспорт виріс на 18,6% – до $10,3 млрд

Експерти відзначають, що минулого року на відповідну дату було використано 7 квот на безмитні поставки до Євросоюзу (на ті ж товари, що й цього року, крім круп і борошна та обробленого крохмалю).

Очікується, що до кінця 2019 року Україна має використати квоти на експорт ячменю (наразі використано 79%), м’яса птиці (використання основної квоти – 75%), солоду і пшеничної клейковини (58%) та крохмалю (53%).

Landlord раніше повідомляв про те, що за період із січня до травня 2019 року експорт товарів українського АПК до ЄС порівняно з відповідним періодом 2018-го зріс на третину – на 30,8%.

Читайте також