Новини / Політика     04 жовтня 2021 16:30

Україна виконала майже половину зобов’язань в агросекторі в рамках асоціації з ЄС

Україна вже виконала 46% зобов'язань за Угодою про асоціацію у сфері сільського господарства

Про це розповіла віцепрем’єр-міністер з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України Ольга Стефанішина під час зустрічі з Комісаром ЄС з питань сільського господарства Янушем Войцеховским.

Читайте: Кредити, реєстрація сортів та розвиток бджільництва: що цього тижня розглядає парламент

Вона зауважила, що Україна вже виконала 46% зобов’язань за Угодою про асоціацію у сфері сільського господарства та має значний потенціал для торгівлі з ЄС продукцією агропромислового комплексу.

Зокрема, Україна імплементувала низку актів ЄС щодо політики якості, а саме вимоги до продуктів з какао, шоколаду, меду тощо. У сфері органічного виробництва ухвалено рамковий закон, який створює прозорі умови для виробництва та обігу органічних продуктів. Стефанишина також наголосила, що розвиток двосторонньої торгівлі агропромисловою продукцією між Україною та ЄС потребує перегляду залишкових тарифних квот.

“У червні цього року Україна передала ЄС конкретизовані пропозиції щодо оновлення митних тарифів і квот, що відповідатиме потребам у двосторонній торгівлі як українського, так і європейського бізнесу. Очікуємо отримати бачення щодо наших пропозицій від європейських колег. Сподіваємось на результативне завершення переговорів, адже Україна та ЄС вже мають успішні приклади такої співпраці, зокрема під час перегляду торговельних преференцій щодо окремих груп українських товарів”, — зазначила чиновниця.

Раніше Landlord повідомляв, що ОАЕ будуть інвестувати в український агросектор. 

Джерело: Євроінтеграційний портал

Наталія Софієнко, Landlord

Читайте також