Новини / Садівництво     21 січня 2022 16:43

Україна втрачає свої позиції на ринку свіжого яблука Сінгапуру

Загалом за 2021 рік Сінгапур імпортував 40 тис. тонн яблука

У 2021 році Україна продовжувала втрачати свої позиції на ринку свіжого яблука Сінгапуру. За підсумками календарного року Україна посіла лише 14-те місце у рейтингу найбільших постачальників яблука до цієї країни, поставивши лише 42 тонни яблука — стільки ж, як і за підсумками 2020 року. Про це повідомляє east-fruit.com.

Серед європейських постачальників Україну за обсягом постачання яблука до Сінгапуру випередили також Сербія та Хорватія. При цьому Хорватія взагалі раніше не постачала яблуко на ринок Сінгапуру, а Сербія збільшила експорт у півтора раза у 2021 році.

Найбільші обсяги європейського яблука в цю країну регіону ASEAN експортували Франція та Італія — 1,9 і 0,7 тис. тонн відповідно. Таким чином, Україна посіла лише п’яте місце серед найбільших європейських постачальників яблука до Сінгапуру.

«Після різкого зростання імпорту яблука у 2020 році, у 2021 році ми спостерігали тенденцію зниження постачання яблука до цієї країни, попри порівняно невисокі ціни на яблуко у регіоні. При цьому всі головні експортери яблука на ринок Сінгапуру, а це Китай, Нова Зеландія, ПАР і США, знизили обсяги поставок. Найбільш різко, на 40%, впав імпорт яблука зі США», — розповідає Андрій Ярмак, економіст інвестиційного департаменту Продовольчої та сільськогосподарської організації ООН (ФАО).

За його словами, на цьому фоні привертає до себе увагу різке зростання постачання яблука з Туреччини на ринок Сінгапуру — за рік ця країна змогла збільшити відвантаження на 37% або більш ніж на 350 тонн.

«Загалом за 2021 рік Сінгапур імпортував 40 тис. тонн яблука, 45% якого було ввезено з Китаю, а ще 35% — з Нової Зеландії та ПАР. Питома вага України у постачанні яблука до Сінгапуру у 2021 році склала менш як 1%», — підкреслили експерти.

Раніше Landlord повідомляв, що Україна стала одним із найбільших експортерів яблука до Ефіопії.

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також