Новини / Політика     17 січня 2023 20:53

Україна та Кенія мають намір поглибити співпрацю у сільському господарстві

Кенія – серед тих країн, до яких Україна планує відправити зерно в межах Grain from Ukraine

Заступник міністра аграрної політики та продовольства України Маркіян Дмитрасевич провів зустріч із міністром з питань сільського господарства і розвитку тваринництва Республіки Кенія Франкліном Мітхікою Лінтурі.

Під час зустрічі Дмитрасевич акцентував, що Україна розуміє всю гостроту продовольчої кризи, з якою зіткнулася Кенія через небувалу посуху в 2022 році та повномасштабне вторгнення росії в Україну.

Стеж за новинами у зручному форматі: Підписуйся на наш Twitter

На сьогодні майже 3 млн жителів Кенії гостро потребують гуманітарної продовольчої допомоги. Тому Кенія – серед тих країн, до яких Україна планує відправити зерно в межах Grain from Ukraine, – повідомив Дмитрасевич.

Міністр Кенії зазначив, що місцевим фермерам Кенії з кожним роком усе складніше займатися землеробством через кліматичні зміни в регіоні. За його словами, Кенія намагається вживати заходів для забезпечення стійкості с/г виробництва та підтримує налагодження співпраці між країнами. Зокрема, він підкреслив зацікавленість Кенії в обміні досвідом з Україною щодо застосування провідних технологій вирощування.

За результатами зустрічі сторони домовилися посилювати співпрацю у сфері сільського господарства.

Нагадаємо, на засідання 23 грудня Кабінет міністрів ухвалив постанову, збільшивши на 21 тис. метричних тонн обсяг гуманітарної допомоги у вигляді зерна, яку Україна надає країнам Африки та Азії. Про це повідомив постійний представник уряду у Верховній Раді Тарас Мельничук, передає “Порти України”.

Щоб забезпечити постачання агропродукції в рамках гуманітарної програми Grain from Ukraine, із українських портів планують відправляти до 10 суден щомісяця. Це дасть можливість до кінця весни 2023 року забезпечити зерном щонайменше 5 млн людей.

Уряд вже схвалив надання гуманітарної допомоги країнам Африки та Азії у вигляді 125 тисяч тонн зерна. Допомогу отримають Судан, Ємен, Кенія, Нігерія.

Анна Лиса

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також