Новини    27 вересня 2021 15:01

Україна планує експортувати зерна на $6 млрд

Лещенко розповів, яка частка зерна нового врожаю піде на експорт

Українські аграрії намолотили найбільшу за останні 30 років кількість ранніх зернових – 46 млн т. Вперше в історії взято планку зі збору пшениці, яка склала більше 33 млн т, що на 26% більше, ніж минулого року. Про це заявив міністр агрополітики Роман Лещенко.

Читайте: Експерт не виключає, що Укрзалізниця “провалить” експорт зернових

Він зазначив, що в цьому році було зібрано на 3 млн т продовольчої пшениці більше, ніж минулого року. При цьому зберігся традиційний розподіл 60% на 40% продовольчої пшениці і фуражу.

“Для задоволення потреб населення потрібно 5 млн т якісної пшениці на експорт цієї пшениці ми можемо відправити до 14,8 млн т. В цілому – 19,8 млн т продовольчого зерна пшениці, і рівно стільки в Україні його зібрано. Крім того, жита – 575 тис. т, при внутрішній потребі 463 тис. т “, – розповів він.

Лещенко розповів, що 3,6 млн т фуражного зерна буде направлено на внутрішні потреби України, 9,6 млн т фуражу — буде відправлено на експорт. Це означає, що в цілому Україна може експортувати близько 24,4 млн т зерна — у фінансовому еквіваленті це принесе країні $6 млрд виручки.

Відзначається, що за 7 місяців 2021 року аграрії також отримали на часткову компенсацію вартості української сільгосптехніки і устаткування 546 млн грн, а в рамках державної програми здешевлення кредитів – 745 млн грн.

Раніше Landlord повідомляв, що Мінагрополітики укладе Меморандум із учасниками зернового ринку.

Джерело: Економічна правда

Читайте також

Ще немає новин у цій стрічці ...