Новини / Трейдинг     14 листопада 2019 18:02

Україна отримує 55% доларової виручки від експорту агропродукції – Олексій Павленко

Частка агропродукції у структурі загального експорту товарів склала 42,1%, при цьому Україна має всі шанси збільшити виробництво агропродукції вдвічі та наростити експорт.

Про реалії перспективи українського агроекспорту розповів Олексій Павленко, ексміністр аграрної політики і продовольства України (2014-2016) на конференції «Бізнес-моделі у AgriFood», передає кореспондент Landlord.

За словами Олексія Павленка, Україна має унікальні умови для агровиробництва – чорноземи, і при цьому є єдиною країною з оптимальними кліматичними умовами щодо вологості. У той час, як 860 млн людей у світі мають проблеми з доступом до їжі (дані ФАУ та ООН), в основному, через проблеми з водою та зношеність грунтів, в Україні лише 5 областей потребували зрошення. Щоправда, через зміни клімату зараз таких областей буде більше. Проте й зараз країна має реальні можливості збільшити агровиробництво вдвічі.

Перспективними ринками Олексій Павленко назвав Китай, який потребуватиме збільшення експорту курятини, а також ринок Африки.

Читайте: Депутати готують законопроєкт щодо відшкодування ПДВ при експорті олійних

Структура українського агроекспорту та імпорту: тези

 • Зернові без переробки складають менше половини агроекспорту, тож не варто розглядати український експорт сільгоспродукції винятково як сировину. Загалом зернові – це 43% агроекспорту.
 • Аграрний сектор дає Україні – 55% виручки експорту в доларах.
 • У поточному році очікується новий рекорд України по зборах урожаю і та агроекспорту.
 • СНД уже не є ключовими країнами для українського агроекспорту. Структура українського агроекспорту суттєво змінилася з 2016 року після агресії Росії на Донбасі. До цього 33% експорту йшло на країни СНД. Зараз ринок країн СНД (6,6%) удвічі менший, ніж ринок країн Африки (15,2%). У той же час, ринок країн Африки вдвічі менший, ніж ринок ЄС (33,9%).
 • Ринок країн ЄС дає Україні за рахунок агроекспорту приблизно 5,2 млрд доларів на рік. Найбільше агропродукції  йде на ринок Азії (понад 41%, і цей ринок дає  найбільше виручки – до 7 млрд доларів на рік.
 • Україна посідає перше місце в світі як експортер соняшникової олії. Основна країна, куди йде український експорт цієї продукції – Індія, номер два – Китай.
 • Саудівська Аравія є імпортером номер один українського ячменю.
 • Серед імпортерів кукурудзи номер один – Китай, номер два – Єгипет.
 • Нідерланди увійшли в першу трійку імпортерів української продукції за останні три року. Цьому сприяє державна стратегія країни: орієнтація на переробку продукції.
 • Україна несподівано стала номером один за імпортом картоплі, хоча сама виробляє 26 млн тонн на рік при споживанні 6 мільйонів. При цьому імпортує картоплю з Білорусі. Олексій Павленко пов’язує це з тим, що 98% картоплі українці вирощують у приватних домосподарствах і годують нею свиней. При цьому у країні немає сховищ для тривалого зберігання, через що й розвинений імпорт.
 • Україна може збільшити виробництво риби, але потрібні потужні інвестиції.

Як повідомляв раніше Landlord, Україна входить у ТОП-10 світових експортерів зернових.

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також