Новини / Трейдинг     10 вересня 2019 17:06

Україна може потіснити Австралію на ринку експорту ячменю до Китаю

Для українських аграріїв, що вирощують ячмінь, відкриваються перспективи збільшення присутності на ринку Китаю, оскільки Австралія – основний постачальник цієї продукції до КНР – через посушливу погоду скоротила експорт ячменю до 3,8 млн т.

Про це повідомляє УкрАгроКонсалт.

Мінімальний обсяг – лише 3,8 млн т – ячменю експортувала Австралія у період із липня до червня 2018/19 МР. За статистикою, така кількість демонструє зниження експортних потужностей цієї країни, порівняно з минулим сезоном, до 48%.

За даними аналітиків ринку зерна, основним споживачем австралійського ячменю є Китай, який у результаті зміг закупити лише 2,5 млн т (на відміну від 5,7 млн т минулого сезону).

Читайте: В перші дні 2018/19 МР експорт пшениці і ячменю з України перевищив 210 тис. тонн

Аналітики УкрАгроКонсалт прогнозують: недобір врожаю буде сприяти експорту в Китай ячменю з України, а також із країн ЄС та Канади. У 2019 році експортний потенціал ячменю в цих країнах очікується вищий за минулорічний.

Як відзначають аналітики ринку, суттєве скорочення експорту з Австралії стало наслідком другого підряд посушливого сезону в цій країні та високих цін на ячмінь.

Landlord раніше повідомляв, що Китай готовий спростити вимоги для українського експорту ячменю.

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також