Новини / Інвестиції     16 липня 2020 16:00

Україна може піднятися на 10-20 позицій у Doing Business

Минулого року Україна за легкістю ведення бізнесу посіла 64 позицію серед 190 країн рейтингу Світового банку

За попередніми підрахунками, Україна може поліпшити свої позиції і піднятися на 10-20 сходинок в рейтингу легкості ведення бізнесу Doing Business-2021, який складається Світовим банком для 190 країн.

Щороку протягом програмного періоду, який триває з травня по травень, експерти Світового банку визначають рейтинг країн за 10 індикаторами. Зміна позиції України в рейтингу залежатиме від декількох факторів: кількості змін, які будуть вчасно зараховані під час дослідження, динаміки досягнень інших країн та від того, чи зміниться методологія рейтингу як така.

«Doing Вusiness є одним з маркерів для інвесторів. Цього року, незважаючи на вплив та наслідки COVID-19, ми продовжили працювати над важливими законодавчими змінами, які роблять інвестиційну діяльність більш легкою, захищеною і привабливою», – заявив міністр розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства Ігор Петрашко.

Читайте: Мінекономіки представило проекти для залучення інвестицій 

Наразі міністерство провело власний попередній аналіз за кожним з 10 показників, щоб визначити можливу позицію України в рейтингу 2021 року.

«Мінекономіки проаналізувало понад 30 законодавчих змін, які були впроваджені в Україні за програмний період та можуть вплинути на рейтинг країни цього року. Загалом за всіма 10 компонентами Україна демонструє суттєвий прогрес», – додав міністр.

До трійки найбільш результативних оновлень, за його словами, належить сфера захисту міноритарних інвесторів від зловживань з боку власників контрольних пакетів акцій, суттєве спрощення реєстрації ТОВ і спрощення процедури оформлення банкрутства.

Також на позиції в рейтингу позитивно впливатимуть зміни в отриманні дозволів на будівництво, зокрема, відміна пайового внеску при будівництві промислових об’єктів; здешевлення підключення до електричних мереж в середньому на 18,9% і, низка дерегуляційних змін в адмініструванні податків та скорочення часу оформлення торговельних операцій як для експортерів, так і для імпортерів.

Втім, як підкреслюють у міністерстві, метою є зростання показника України в цьому році, а сталий розвиток підприємництва та постійне зростання інвестиційної привабливості країни.

Нагадаємо, раніше Landlord повідомляв про те, що ціни на продовольство не будуть зростати найближчі 10 років.

Читайте також