Новини    02 листопада 2021 21:00

Україна імпортує цибулю з Узбекистану та Казахстану в рази дорожчу ніж вітчизняна

На місцевому ринку домінує продукція не найвищої якості, що створює можливості для імпорту якісних овочів

Перші оптові партії цибулі узбецького виробництва вже надійшли на оптові ринки України. Ця інформація є особливо цікавою після сезону рекордного для останніх 8 років експорту української цибулі.

Попри те, що цибуля з Узбекистану пропонується в Україні на 15−25% дорожче, ніж цибуля місцевого виробництва, попит на неї досить хороший. Як пояснюють учасники ринку, головна причина готовності українського покупця платити більше за імпортну цибулю полягає у вищих якісних параметрах узбецької цибулі.

Справа в тому, що українські виробники, чекаючи зростання цін на цибулю в зимовий та весняний періоди, постаралися закласти всю якісну цибулю в овочесховища. Відповідно, на місцевому ринку домінує продукція не найвищої якості, що створює можливості для імпорту якісних овочів у цей час.

“До нас також надходить інформація про закупівлю українськими трейдерами цибулі не лише в Узбекистані, а й у Казахстані, який експортує до 100 тис. тонн цибулі на рік, має добре розвинену інфраструктуру для зберігання цибулі та дешевшу та швидку логістику до України. Ще цікавішими виглядають закупівлі цибулі в Таджикистані, де ціни ще нижчі, ніж в Узбекистані, проте про постачання таджицької цибулі в Україну поки не йдеться, оскільки логістика з Таджикистану обійдеться дорожче, і зібрати партію цибулі експортної якості тут складніше, ніж в Узбекистані та Казахстані”, — розповідають аналітики.

Раніше Landlord повідомляв, що в Україні подорожчає цибуля.

Джерело: east-fruit.com

Владислава Михайленко

 

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також

Ще немає новин у цій стрічці ...