Новини    06 травня 2022 12:39

Україна арештувала незаконно ввезених міндобрив із РФ та Білорусі на 650 млн грн

Йдеться про 33 тисячі тонни мінеральних добрив незаконно ввезених підприємствам країни агресорки та Республіки Білорусь, повідомив Офіс Генпрокурора

Офіс генерального прокурора України арештував 33 тисячі тонн мінеральних добрив, що належать підприємствам з Росії та Білорусі. Йдеться про калій хлорид, котрий було завезено з порушенням законодавства.

Про це повідомляє пресслужба Офісу генпрокурора.

Орієнтовна вартість арештованих мінеральних добрив складає 650 млн гривень.

Читайте також: В Україні спростять імпорт мінеральних добрив та ЗЗР для аграріїв

У рамках розслідування відкрита кримінальна справа за фактом умисного ухилення від сплати податків в особливо великих розмірах.

Досудове слідство проводить Бюро економічної безпеки, наразі вирішується питання про конфіскацію арештованого майна в дохід держави.

Довідка. 12 березня 2022 року Україна запровадила заборону на експорт добрив, щоб зберегти ринковий баланс під час війни. Майже 45% українського експорту азотних добрив у 2021 році припадало на ЄС. Найбільшими імпортерами українських азотних добрив були Румунія (190 тис. т), Італія (138 тис. т), Франція (104 тис. т), Угорщина (88 тис. т), Іспанія (56 тис. т), Болгарія (50 тис. т) .т), Польща (40 тис. т). У поточних умовах країнам ЄС потрібно буде шукати інші джерела постачання азотних добрив.

Нагадаємо, що 11 квітня Євросоюз обмежив імпорт добрив із росії.

Катерина Марковська

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також

Ще немає новин у цій стрічці ...