Новини    19 червня 2018 08:39

У Запорізькій області в 2018 році планують висадити черешню на 54 га


У Запорізькій області в 2018 році планують висадити черешню на площі 54 га. Про це повідомляється на сайті обладміністрації.

За даними департаменту агропромислового розвитку ОДА, черешневі сади в області займають 2,5 тис. га. Загалом в регіоні знаходиться 25% всіх черешневих насаджень країни. За цим показником область посідає перше місце в Україні.

Найбільшим виробником черешні є Мелітопольський район, де її насадження сконцентровані на площі 1,2 тис. га. Основу асортименту складають 44 сорти, створені Мелітопольською дослідною станцією садівництва ім. Сидоренка. Зокрема, це «Валерій Чкалов», «Мелітопольська рання», «Мелітопольська чорна», «Талісман», «Крупноплідна».

«Область має значний природно-економічний потенціал для розвитку промислового садівництва. За умов найповнішого використання такого чинника високої економічної ефективності садівництва як поглиблення зональної спеціалізації можна успішно вирощувати всі без винятку плодові і ягідні культури помірного клімату. На сьогодні закладка черешневих садів здійснюється на невеликих площах, як в агрофірмах, так і фермерських господарствах. У 2018 році заплановано закласти 54 га черешневих садів», – заявив директор департаменту агропромислового розвитку обладміністрації Андрій Поляков під час форуму “Контрактний майданчик для виробників та покупців ягід, овочів та фруктів» у Мелітополі.

Він також зазначив, що місцеві агрокомпанії «Фортуна» та «ССК-Інжиніринг», які займаються виробництвом черешні, внесені до переліку претендентів на державну підтримку за бюджетною програмою «Закладення молодих садів, виноградників та ягідників і нагляд за ними».

Як повідомляв LANDLORD, Україна займає 11 місце в світі за обсягами виробництва черешні. При цьому, за всю історію експорту української черешні Україні не було направлено жодної нотифікації щодо невідповідності цього товару фітосанітарним вимогам країни-партнера. В 2019 Україна може стати одним із експортерів черешні до Китаю.

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також

Ще немає новин у цій стрічці ...