Новини / Технології     31 жовтня 2019 08:34

У Запорізькій області за 1 млрд євро збудують найбільшу ВЕС у Європі

Зофія II та Зофія III – так називатимуться вітрові електростанції, які планують збудувати в Запорізькій області норвезька NBT AS і китайська China Electric Power Equipment and Technology Co., Ltd. Загальна потужність ВЕС становитиме 750 МВт, і це буде найбільший вітропарк у Європі.

Про це повідомляє НВ Бізнес.

Уже підписано два EPC-контракти, які передбачають розроблення проєкту, закупівлю матеріалів і будівництво. Попередню угоду про фінансування проєкту на суму 500 млн євро компанія NBT підписала з трьома китайськими банками – ICBC, Exim Bank of China та CCB. Від інших міжнародних банків планується залучити ще 250 млн євро.

Читайте: З владою ніколи не домовлявся: Олексій Вадатурський про свій перший мільйон

Загальний обсяг інвестицій у ВЕС Зофія перевищить 1 млрд євро. Передбачається, що нові ВЕС вироблятимуть 2900 ГВт·год на рік, що дозволить забезпечити електроенергією 340 тис. домашніх господарств.

Вітропарк Зофія, що постачатиме електроенергію з відновних джерел, стане значним внеском у запобігання глобальним змінам клімату, оскільки дасть змогу скоротити викиди вуглекислого газу на 1,6 млн т на рік.

Landlord раніше повідомляв про те, що на Херсонщині запустили перші дві черги вітрової станції потужністю 14,4 МВт.

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також