Новини / Садівництво     10 травня 2019 17:47

У західних областях через погодні умови фермери втратили до 40% урожаю суниці

Українські садівники розповіли про те, як весняні погодні умови вплинули на стан ягід, кісточкових та зерняткових культур. Зокрема урожай яблук очікується на рівні минулого року, а от виробники суниці в західних областях зазнали втрат у обсязі 20–30%, подекуди до 40%.

Про це повідомляє Бізнес Цензор.

Зерняткові фрукти, зокрема яблука, добре перенесли погодні умови навесні, і щодо них урожай очікується на рівні минулого року. При цьому виробники сподіваються на збільшення експорту яблук у цьому році. Таку інформацію надав голова галузевого об’єднання «Укрсадвинпром» Володимир Печко.

Читайте: Від бізнесу чекають пропозицій, або як держава має підтримувати експортерів

Про стан кісточкових поінформував гендиректор компанії «Українська ягода» Тарас Баштаник: «У нашій зоні кісточкові пережили погоду».

Щодо інших ягід інформація про втрати врожаю є лише для суниці садової на Львівщині й Тернопільщині.

«Там втрати становлять 20–30%, у деяких господарствах навіть 40% через заморозки, град і ураган», – розповів гендиректор «Української ягоди».

За словами Тараса Баштаника, польські виробники суниці садової також втратили частину врожаю через несприятливі погодні умови:

«У Польщі минулого тижня було три ночі, коли температура опускалася до –6–8 °. Польські виробники ще не готові озвучити втрати, але в регіонах, де була така температура, урожай суниці втрачений повністю».

Гендиректор прогнозує в цьому сезоні високу ціну на суницю садову – на рівні минулого року.

Landlord раніше повідомляв про те, що в Україні сьогодні імпортована суниця коштує дешевше, ніж перша українська в минулому сезоні.

Читайте також