Новини / Садівництво     10 травня 2019 17:47

У західних областях через погодні умови фермери втратили до 40% урожаю суниці

Українські садівники розповіли про те, як весняні погодні умови вплинули на стан ягід, кісточкових та зерняткових культур. Зокрема урожай яблук очікується на рівні минулого року, а от виробники суниці в західних областях зазнали втрат у обсязі 20–30%, подекуди до 40%.

Про це повідомляє Бізнес Цензор.

Зерняткові фрукти, зокрема яблука, добре перенесли погодні умови навесні, і щодо них урожай очікується на рівні минулого року. При цьому виробники сподіваються на збільшення експорту яблук у цьому році. Таку інформацію надав голова галузевого об’єднання «Укрсадвинпром» Володимир Печко.

Читайте: Від бізнесу чекають пропозицій, або як держава має підтримувати експортерів

Про стан кісточкових поінформував гендиректор компанії «Українська ягода» Тарас Баштаник: «У нашій зоні кісточкові пережили погоду».

Щодо інших ягід інформація про втрати врожаю є лише для суниці садової на Львівщині й Тернопільщині.

«Там втрати становлять 20–30%, у деяких господарствах навіть 40% через заморозки, град і ураган», – розповів гендиректор «Української ягоди».

За словами Тараса Баштаника, польські виробники суниці садової також втратили частину врожаю через несприятливі погодні умови:

«У Польщі минулого тижня було три ночі, коли температура опускалася до –6–8 °. Польські виробники ще не готові озвучити втрати, але в регіонах, де була така температура, урожай суниці втрачений повністю».

Гендиректор прогнозує в цьому сезоні високу ціну на суницю садову – на рівні минулого року.

Landlord раніше повідомляв про те, що в Україні сьогодні імпортована суниця коштує дешевше, ніж перша українська в минулому сезоні.

Садівництво        13 серпня 2019 10:28

Натуральні яблучні соки в Україні подорожчають цьогоріч на 7%

У нинішньому сезоні українські садівники відзначають спад урожаю яблук порівняно з 2018 роком на 20%. Зменшення врожаю позначиться на собівартості натуральних яблучних соків: експерти прогнозують їх подорожчання на 5–7%.

Про це повідомляє EastFruit.

Свої прогнози українські агроаналітики оприлюднять на IХ міжнародній конференції «Яблучний бізнес України – 2019», що відбудеться завтра, 14 серпня.

Читайте: 50–60 тонн яблук з гектара: на Миколаївщині вирощують саджанці високоврожайних сортів

Своєю думкою напередодні заходу поділився директор департаменту садівництва і горіхоплідних культур ТОВ АПК Маїс, яке виробляє соки прямого віджиму (ТМ Найсік), Олександр Самойленко.

Компанія Маїс має власні сади, і за словами керівника, урожайність у них цього сезону на 20% менша, ніж торік. У зв’язку з цим, на думку Олександра Самойленка, натуральні яблучні соки подорожчають на 5–7%. Зростання собівартості виробництва очікується і для інших видів соків – «через дорожнечу сировини в цьому сезоні».

Landlord раніше повідомляв про те, що в І півріччі 2019 року Україна поставила на зовнішній ринок 67,9 тис. тонн соків, що втричі більше порівняно з відповідним періодом минулого року.

Поділися

Трейдинг        08 липня 2019 17:01

УПОА ініціює просування українських яблук на ринок В’єтнаму

Українська плодоовочева асоціація звернулася до Мінагрополітики з проханням провести переговори з В’єтнамом щодо можливості експорту до цієї країни українських яблук. Експерти наводять три аргументи щодо перспективності такої ініціативи.

Про це повідомляє прес-служба УПОА.

УПОА надіслала листи в.о. міністра аграрної політики та продовольства України Ользі Трофімцевій та голові Держпродспоживслужби України Володимиру Лапі, в яких просить ініціювати переговори про доступ українських яблук на ринок В’єтнаму.

Читайте: Чернігівський експеримент: фермери північної України висадили виноградники

Експерти УПОА вважають, що така домовленість стане значною підтримкою для українських виробників та експортерів яблук. Актуальність пропозиції УПОА аргументує трьома чинниками:

  1. В’єтнам – це один із найбільших ринків збуту для яблука (8-ме місце у світі). Минулого року імпортував 158 тис. т свіжого яблука на суму більше ніж $250 млн. Це пояснює привабливість такого ринку збуту для України.
  2. Наприкінці червня ЄС підписав угоду про вільну торгівлю з В’єтнамом.
  3. За прогнозами УПОА, наступними роками в українських виробників формуватиметься постійний надлишок десертного яблука в розмірі не менше 150 тис. т щорічно.

Landlord раніше повідомляв про те, що в цьому сезоні 18 країн купують українські яблука.

Поділися

Рослинництво        03 липня 2019 10:15

4 млн га сільгоспугідь у США не дадуть урожаю – найгірший показник за останні роки

Розмір сільськогосподарських площ, на яких американські фермери не зможуть виростити в цьому сезоні урожай унаслідок вологих погодних умов, ймовірно, перевищуватиме 10 млн акрів (4 млн га) – цифра, найбільша за останні роки.

Про це повідомляє The Fence Post.

У різні роки обсяг незасіяних площ у США коливався від 2 до 10 млн акрів. Цього року, як заявив секретар USDA Білл Норті, показник перевищить попередній діапазон.

Читайте: Чого чекають від кукурудзи американські фермери – моніторинг полів від Карен Браун

Як зазначає на своїй сторінці у Twitter відомий американський оглядач агроринку Карен Браун, найбільший показник незасіяних площ у США становив 9,62 млн акрів (3,84 млн га) – у 2011 р., причому 47% цих угідь розташовувалися в Північній Дакоті, ще 13% – у Південній Дакоті.

Другим у цьому антирейтингу вийшов 2013 рік, коли американські фермери не змогли засіяти 8,3 млн акрів (3,32 млн га), з них 34% – у Північній Дакоті, 11% – у Міннесоті.

Міністерство сільського господарства США (USDA) вже розглянуло позови від фермерів на понад $151 млн з приводу збитків, які вони несуть унаслідок перешкод у проведенні посівної кампанії. Очікується, що загальні претензії сягатимуть понад $1 млрд.

Landlord раніше повідомляв про те, що наприкінці червня у США зійшло лише 71% сої. Стан посівів – найгірший за 27 років.

Фото: зі сторінки у Twitter Карен Браун

Поділися

Рослинництво        21 червня 2019 13:54

Як вплине на врожай зернових аномальна спека в Україні

Протягом червня в Україні зберігаються критично високі температури (30–37°С) у всій основній зоні вирощування зернових і олійних культур. При цьому спостерігаються періодичні зливи і град. Аналітики розмірковують, чи зміниться прогноз щодо урожаю під впливом погодних умов.

Про це повідомляє УкрАгроКонсалт.

Пшениця

Експерти відзначають, що спекотна погода сприяє збільшенню протеїну. Прогноз рекордного врожаю пшениці лишається незмінним. Поряд з цим, аналітики попереджають про ризики втрат при збиранні врожаю через високу густоту і вилягання.

Читайте: Пожежа на полі: у Запорізькій області вигоріло 15 га пшениці

Ячмінь

Стартова врожайність трохи нижча за торішню, проте експерти розраховують, що підсумкова врожайність буде вищою і близькою до рекордної. Аналітики очікують, що урожай зросте на 20% порівняно з минулорічним показником.

Кукурудза, соя, соняшник

Повідомляється, що на більшості площ ці культури перебувають у доброму стані. Проте експерти зазначають, що від спеки страждають пізні посіви, тому прогнози щодо врожаю залишаються стриманими.

Як повідомляв Landlord, у виробництві зернових у 2019–2020 році українські аграрії перевищать рекорд минулого сезону –  таку переконаність висловили учасники IV Міжнародної конференції Grain Ukraine.

Поділися

Трейдинг        11 червня 2019 07:58

У травні Україна імпортувала рекордну кількість яблук – 7 тис. т

У травні імпорт яблук в Україну зріс у 7 разів порівняно з квітнем. Обсяги поставок становили 7 тис. т, тоді як загалом за весь сезон українські трейдери ввезли 10,2 тис. т яблука. Таким чином, понад дві третини обсягу імпортовано саме за останній весняний місяць.

Про це повідомляє Інфо-Шувар.

Аналітики відзначають, що імпорт яблук в Україну зріс унаслідок скорочення запасів у вітчизняних сховищах та зменшення пропозиції якісної продукції українського виробництва.

Читайте: У Житомирі за 10 млн євро зведуть найбільший завод з переробки відходів

Основна маса фермерів не покладалися на якісне зберігання яблук у цьому сезоні, з огляду на їх прискорене дозрівання, і не дуже сподівалися на подорожчання продукції навесні. Тому більшу частину врожаю українського яблука було реалізовано ще до лютого.

Тож у квітні українські трейдери почали ввозити яблуко з Польщі, а ціна на яблука почала рости вгору. Найбільше підскочила ціна у травні. Тенденцію зупинило насичення на ринку ягід: зі зростанням поставок ягід вартість яблук знизилася.

Landlord раніше повідомляв про те, з ким кооперуватися садівникам: спростування міфу щодо вигідності переробки яблук.

Поділися
Показати ще