Новини / Клімат     14 лютого 2020 16:25

Чим загрожує зміна клімату Україні: експерти спрогнозують ризики на 80 років вперед

Українські та міжнародні науковці вивчатимуть, як викиди парникових газів змінюють сільське та лісове господарство.

Світовий банк надасть Україні допомогу в прогнозі зміни клімату, повідомляє Урядовий кур’єр.

Зміну сільського та лісового господарства під впливом парникових газів вивчатимуть українські та міжнародні науковці під егідою Світового банку та Міністерства енергетики та захисту довкілля. Для роботи залучать сучасні методики, що дозволить вченим спрогнозувати, як зміна клімату вплине на Україну до 2030, 2050 та 2100 років. Будуть розглядатися три сценарії ймовірного росту викидів парникових газів та збільшення температури.

Читайте: Зміни клімату знищать Землю: французький астронавт звертається до світу ВІДЕО

Дослідження має на меті оцінити біофізичні впливи, використовуючи детальні та сучасні прогнози клімату. До наукової праці має увійти економічна оцінка витрат на зміну клімату в різних частинах країни.

За словами заступниці міністра енергетики та захисту довкілля Ірини Ставчук, одним з найважливіших заходів адаптації до зміни клімату є зменшення викидів парникових газів.

“Це дасть змогу запобігти негативним наслідкам, які можуть виникнути в майбутньому, – підкреслила Ставчук.

Оцінювати зміну клімату в Україні будуть консорціум двох європейських інститутів, Баскський центр досліджень змін клімату та Metroeconomica разом із національними експертами Українського гідрометеорологічного інституту, Українського науково-дослідного інституту лісового господарства та агролісомеліорації та Інституту громадського здоров’я імені О.М. Марзєєва.

Як повідомляв LANDLORD, уряд Шотландії виділить фермерам 40 млн фунтів на порятунок клімату.

Фото: unsplash.com

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також