Новини    13 листопада 2023 15:04

У високогір’ї Карпат випало 12 см снігу


На станції Пожижевська, що на високогір’ї Карпат, випало 12 см снігу. До кінця листопада у високогір’ї прогнозують зниження температури повітря.

Як повідомив глава Івано-Франківського обласного центру з гідрометеорології Володимир Фригович “Укрінформу“, нині опади припинилася, але метеорологи прогнозують, що цей сніг довго не утримається.

Також Чорногірський гірський пошуково-рятувальний пост повідомив, на горі Піп Іван тривають снігові опади. Нині видимість обмежена, а температура повітря складає -7°С.

Пожижевська вершина (1822 м) розташована на межі Івано-Франківської та Закарпатської областей. З 1899 року на висоті близько 1500 м на західних схилах полонини біля верхньої межі лісу діє метеостанція. Вона у зв’язку з особливостями рельєфу виконує роль сніголавинної станції.

Також у 1976 запрацювала сніголавинна станція Пожижевська. Вона вивчає умови формування снігових лавин та їх розповсюдження.

Нагадаємо, на станції “Академік Вернадський” субантарктичні пінгвіни знесли перші у цьому сезоні яйця. Полярники побачили перші 11 яєць, але це лише початок.

Маргарита Юзяк

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також

Ще немає новин у цій стрічці ...